kadencji 2020/2021

PDG Katarzyna Gebert

Witamy w Klubie

8 marca = Święto Kobiet, ale tegoroczny Dzień Kobiet był podwójnym świętem. W szeregi LC Gdańsk Amber wstąpiły dwie nowe Członkinie:

Alina Brownridge i Hania Kosycarz

I mimo, iż uroczystość odbywała się on-line na platformie zoom, nie zabrakło ceremoniału lioneskiego, certyfikatów i pinów. Słowa Kodeksu Etycznego, ślubowanie, wzruszenie, kwiaty w każdym "okienku". Gratulacje od Amberek, Gubernatora Mariana i Kolegów z innych trójmiejskich Klubów.

To wielka radość, że dołączyły do nas dwie wspaniałe Kobiety - od dziś Amberki - które tak jak my, nie zważając na przeciwności losu, znajdują energię i chęć, by podawać rękę tym, którzy tego potrzebują!

Alinko i Haniu - życzymy Wam radości w naszym gronie i liczymy na Waszą dobrą energię przy realizacji kolejnych klubowych projektów i akcji!

PDG Kasia Gebert
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2020/2021

Wyrazy współczucia Krysiu!

22 lata dla potrzebujących

To już ponad 22 lata minęło od momentu, gdy PDG Alek Bończa Tomaszewski (LC Gdańsk Neptun) postanowił powołać do życia pierwszy w Polsce północnej kobiecy Klub Lions. Członkiniami Klubu było i jest wiele pań o różnorodnych profesjach, różnych doświadczeniach i umiejętnościach. Nie było więc innej możliwości - taki konglomerat pozytywnych cech skazany był na sukces w podejmowanych wyzwaniach i realizacji celów prospołecznych.
Tradycyjnie w październiku (w rocznicę charteru) miał się być wieczór charytatywny, były plany różnych przedsięwzięć dla beneficjentów Klubu... Pandemia sprowadziła LC Gdańsk Amber do rocznicowego spotkania on-line, w którym uczestniczył DG Marian Sieńkowski i ZCh Andrzej Galubiński oraz 2 nowe kandydatki do Klubu.
Kasia zaprezentowała filmik o najważniejszych działaniach Amberek w minionych latach. W niejednym oku zakręciła się łza... 22 lata działań, by odmienić los lub choć trochę ulżyć tym, którym życie niesie ból, troski i smutki...

Przyświecają nam słowa Garcia Maria Marqueza: "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem..."

PDG Kasia Gebert
Prezydent LC Gdańsk Amber
kadencji 2020/2021

Żegnaj Alku!

Kolejna wigilia klubowa

9 grudnia 2019 w przytulnym i świątecznym już nastroju restauracji Casa Cubeddu w Gdyni Orłowie zorganizowałyśmy nasza klubową Wigilię. Rozświetlona choinka, pięknie nakryty stół i cicho rozbrzmiewające kolędy w tle stworzyły od razu świąteczny klimat.
Prezydent Joasia Wasiluk złożyła życzenia naszej solenizantce Ewie, wręczając Jej z tej okazji grudniowy kwiatek. Następnie życząc wszystkim koleżankom prawdziwej radości z niesienia pomocy potrzebującym oraz cudownych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia, obdarowała swoje koleżanki drobnymi prezentami zamieniając się na chwilę w Św. Mikołaja.
W tej miłej atmosferze podano świąteczne przystawki. Zanim zaserwowano nam tradycyjny barszcz z uszkami zdążyłyśmy omówić kilka pilnych spraw klubowych. Nasza koleżanka Jagoda - II wiceprezydent LC Gdańsk Amber, poinformowała nas o możliwości zorganizowania dla naszych wieloletnich podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Sobieszewie słodkich świątecznych paczek. Znalazły się bowiem „dobre dusze” w postaci zaprzyjaźnionych firm, które w okazyjnych cenach mogą pomóc nam to zrealizować. Jednogłośnie podjęłyśmy uchwalę o przeznaczeniu odpowiednich środków finansowych z naszego charytatywnego konta na ten cel.
Następnie Prezydent Joasia oraz  Past Prezydent Małgosia przekazały informacje z ostatniego spotkania Lionów Strefy Trójmiejskiej na temat propozycji zmian statutu naszego Okręgu.
Podano wigilijny obiad. W przerwie pomiedzy serwowaniem dań, korzystając z okazji, że jesteśmy razem, omówiłyśmy kilka ważnych spraw klubowych. Przed nami w marcu 2020 roku nasza doroczna wiosenna impreza charytatywna.
Duch Wigilii  jednak zwyciężył i świąteczny nastrój pogłębiony pyszną kolacją  opanował nas zupełnie. Sprawy klubowe zdominowało radosne śpiewanie kolęd oraz wspominanie potraw świątecznych z domów w różnych regionach naszego kraju. Potem ustawiłyśmy się przy pięknej choince do wspólnego zdjęcia.
Opinie przekazane bezpośrednio po Wigilii i później wiele maili od Was o naszym spotkaniu pokazały, że było ono bardzo udane i potrzebne, a miła i przyjacielska atmosfera długo pozostanie w naszej pamięci.

Joanna Wasiluk
Prezydent LC Gdańsk Amber