Jesteś tutaj: Home » Działalność » dzieci » Bieżnia dla dzieci z Gdyni
28 marca 2023 - rusza IV etap współpracy z Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie - dzięki finansowemu wsparciu Lionów z całego świata tj. grantowi z Lions Clubs International... więcej
28/03/2023
W zimowy poniedziałek 19 grudnia 2022 roku ja i Krysia miałyśmy przyjemność na chwilę być Świętymi Mikołajami. W sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie dzieci... więcej
19/12/2022
Ileż uśmiechów i radości można sprawić tak podstawowymi darami jak ciepła kurtka i buty na zimę!  Gdy kilka dni temu spadł śnieg i dopadło nas wszystkich przeraźliwe... więcej
15/12/2022
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie praca wre przy przygotowywaniu żywnościowych paczek dla Gości z Ukrainy. Dary finansuje Lions Clubs International Foundation, a... więcej
14/12/2022
Ponad dwadzieścia rowerów pochodzących ze zbiórki, przekazał Lions Club Gdańsk Amber uchodźcom wojennym z Ukrainy przebywającym w Wejherowie. Pracownicy... więcej
22/04/2022
o działaniach LC Gdańsk Amber ⇒ https://www.facebook.com/LionsClubGdanskAmber o działaniach polskich... więcej
01/03/2022

Bieżnia dla dzieci z Gdyni

W słoneczny piątek 23 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni odbyło się uroczyste oddanie do użytku bieżni wraz ze skocznią. To już ostatni etap realizacji projektu, którego głównym inicjatorem jest Lions Club Gdańsk Amber. Warto podkreślić, że w tym zadaniu konsekwentnie wspierały nas prawie wszystkie trójmiejskie kluby: LC Gdańsk Gedania, LC Gdańsk Neptun, LC Gdynia, LC Sopot.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezydent LC Gdańsk Amber Elżbieta Szmyd oraz Przewodniczący Rady Miasta Gdynia pan Jerzy Miotke.
Uczniowie w strojach sportowych zainaugurowali otwarcie pierwszymi biegami krótkodystansowymi oraz skokami w dal. Niespodzianką była spontaniczna reakcja przedstawicieli Urzędu Miasta Gdynia, którzy mimo oficjalnych strojów, przez chwilę poczuli się jak dzieci i również oddali wspaniały skok na skoczni.
Po uroczystościach na terenie ośrodka nadszedł czas na oficjalne przekazanie bieżni oraz podziękowanie w auli szkoły.
Prezydent Klubu Elżbieta Szmyd podkreśliła, że jest dumna z ukończonego projektu i z ogromną radością przekazuje w pełni zagospodarowany teren do użytku dzieciom i ich opiekunom w przededniu Dnia Dziecka.
Uczniowie wyrażając swoją wdzięczność przygotowali – pod kierunkiem dyrektor szkoły pani Renaty Tomaszewskiej oraz pani Jolanty Klein–Nowak wzruszający spektakl o miłości pt. ”Romek i Julka”. Pani dyrektor zakończyła go słowami: „…bo najważniejsza jest miłość”. Oklaskom nie było końca i niejedna łza zakręciła się w oku.
Dzięki naszym wspólnym działaniom obecna inwestycja będzie przez wiele lat służyła dzieciom i młodzieży szkolnej. To dla nich radość przebywania na świeżym powietrzu, możliwość uczestniczenia w szkolnych zawodach sportowych oraz szansa do dalszego rozwoju.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej działalności.

Dorota Michalska
LC Gdańsk Amber