05 grudzień 2018 r.
09 listopad 2018 r.

ZAPROSZENIA

Bieżnia dla dzieci z Gdyni

W słoneczny piątek 23 maja 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Gdyni odbyło się uroczyste oddanie do użytku bieżni wraz ze skocznią. To już ostatni etap realizacji projektu, którego głównym inicjatorem jest Lions Club Gdańsk Amber. Warto podkreślić, że w tym zadaniu konsekwentnie wspierały nas prawie wszystkie trójmiejskie kluby: LC Gdańsk Gedania, LC Gdańsk Neptun, LC Gdynia, LC Sopot.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali prezydent LC Gdańsk Amber Elżbieta Szmyd oraz Przewodniczący Rady Miasta Gdynia pan Jerzy Miotke.
Uczniowie w strojach sportowych zainaugurowali otwarcie pierwszymi biegami krótkodystansowymi oraz skokami w dal. Niespodzianką była spontaniczna reakcja przedstawicieli Urzędu Miasta Gdynia, którzy mimo oficjalnych strojów, przez chwilę poczuli się jak dzieci i również oddali wspaniały skok na skoczni.
Po uroczystościach na terenie ośrodka nadszedł czas na oficjalne przekazanie bieżni oraz podziękowanie w auli szkoły.
Prezydent Klubu Elżbieta Szmyd podkreśliła, że jest dumna z ukończonego projektu i z ogromną radością przekazuje w pełni zagospodarowany teren do użytku dzieciom i ich opiekunom w przededniu Dnia Dziecka.
Uczniowie wyrażając swoją wdzięczność przygotowali – pod kierunkiem dyrektor szkoły pani Renaty Tomaszewskiej oraz pani Jolanty Klein–Nowak wzruszający spektakl o miłości pt. ”Romek i Julka”. Pani dyrektor zakończyła go słowami: „…bo najważniejsza jest miłość”. Oklaskom nie było końca i niejedna łza zakręciła się w oku.
Dzięki naszym wspólnym działaniom obecna inwestycja będzie przez wiele lat służyła dzieciom i młodzieży szkolnej. To dla nich radość przebywania na świeżym powietrzu, możliwość uczestniczenia w szkolnych zawodach sportowych oraz szansa do dalszego rozwoju.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tej działalności.

Dorota Michalska
LC Gdańsk Amber