LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2022/2023

EWA DĘBOWSKA


 

  Organizacja Pożytku Publicznego [OPP] od VII'2004 r. 22 lata dla potrzebujących

To już ponad 22 lata minęło od momentu, gdy PDG Alek Bończa Tomaszewski (LC Gdańsk Neptun) postanowił powołać do życia pierwszy w Polsce północnej kobiecy Klub Lions. Członkiniami Klubu było i jest wiele pań o różnorodnych profesjach, różnych doświadczeniach i umiejętnościach. Nie było więc innej możliwości - taki konglomerat pozytywnych cech skazany był na sukces w podejmowanych wyzwaniach i realizacji celów prospołecznych.  
Tradycyjnie w październiku (w rocznicę charteru) miał się być wieczór charytatywny, były plany różnych przedsięwzięć dla beneficjentów Klubu... Pandemia sprowadziła LC Gdańsk Amber do rocznicowego spotkania on-line, w którym uczestniczył DG Marian Sieńkowski i ZCh Andrzej Galubiński oraz 2 nowe kandydatki do Klubu.
Kasia zaprezentowała filmik o najważniejszych działaniach Amberek w minionych latach. W niejednym oku zakręciła się łza... 22 lata działań, by odmienić los lub choć trochę ulżyć tym, którym życie niesie ból, troski i smutki... 

Przyświecają nam słowa Garcia Maria Marqueza: "Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem..."

PDG Kasia Gebert
Prezydent LC Gdańsk Amber
kadencji 2020/2021