Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » "Rendez-vous ze sztuką francuską" - Gdańsk, 10.10.2009 r.
Nowa kadencja wystartowała. Wprawdzie wakacje i tradycyjne "zawieszenie" na ten czas lioneskich aktywności, ale ponieważ COVID trochę odpuścił i życie... więcej
01/09/2021
Dzisiaj przy gate 19 na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie nasza Mireczka ustawiła skarbonkę Amberek. Co najmniej rok tam będzie stała i zapełniać ją... więcej
16/02/2021
Jak pomagać potrzebującym w czasie pandemii? zastanawiają się wszyscy Lioni - nie tylko w Polsce. Potrzeb nie ubyło. Ludzi w potrzebie również... więcej
11/11/2020
7 marca 2020 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się zorganizowany przez Lions Klub Gdańsk Amber koncert dobroczynny pt. „Piosenki z Kapelusza”.... więcej
07/03/2020
Na jubileusz 20-lecia charteru LC Gdańsk Amber, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku, Amberki zaprosiły Gości do Teatru Szekspirowskiego, jednej z... więcej
06/04/2019
Piękny wieczór! 11 lutego odbył się wspaniały koncert w Filharmonii Kaszubskiej na rzecz Hospicjów w Pucku i Wejherowie. Brawo Mirka! Dzięki... więcej
11/02/2018
W niedzielę 12 listopada br. po raz kolejny nasz Klub zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma... więcej
12/11/2017
W sobotę 20 maja 2017 roku odbyła się kolejna impreza charytatywna Amberek. Tym razem był to Turniej i Piknik Tenisowy na terenie Sopot Tenis... więcej
20/05/2017
„Dzień Kobiet z Amberkami i Wojciechem Gąssowskim” - pod takim tytułem my - kobiety z Lions Club Gdańsk Amber, które łączy wspólny cel - We Serve -... więcej
05/03/2017
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Nasze życie pędzi w zawrotnym tempie. Można mieć wszystkiego więcej, szybciej, wygodniej i lepiej. Jednakże dobrze jest czasem zatrzymać się i pomyśleć... więcej
22/11/2015
Mowa o wyjątkowym, majowym wieczorze charytatywnym „WspieraMY”, który 28 maja 2015 r. zorganizowały w sopockiej Zatoce Sztuki współpracujące ze sobą... więcej
28/05/2015
W chłodny, jesienny wieczór – 9 listopada 2014 r. – odbyło się nasze doroczne spotkanie charytatywne pod nazwą „Droga do serc”, które tchnęło w nas... więcej
09/11/2014
Wiosną 1997 roku Lion Alek Bończa–Tomaszewski zaprosił do swego biura kilkanaście pań – trójmiejskich  przedstawicielek  biznesu, mediów,... więcej
05/10/2013
Chłodny listopadowy wieczór rozświetlają uliczne latarnie na gdańskiej Starówce i uśmiechnięte twarze osób, zmierzających do Ratusza Staromiejskiego.... więcej
11/10/2012
14 stycznia br. członkinie LC Gdańsk Amber, ich rodziny, przyjaciele klubu, członkowie innych klubów Lions z Trójmiasta - spotkali się w Restauracji... więcej
14/01/2012
Wieczór 22 października 2011 roku przeszedł do historii jako bardzo ważne zdarzenie, ale też duży sukces organizacyjny i finansowy w... więcej
22/10/2011
W sobotni wieczór 22 stycznia Amberki zaprosiły swoich Przyjaciół i Gości do Bychowskiego  Dworu, na piąte już charytatywne... więcej
22/01/2011
Pani Magda Jaworska podarowała nam wspaniały przedmiot, gratkę dla  pasjonatów – drewniane szachy... więcej
18/12/2010
Jeszcze przed przybyciem gości, tych honorowych i tych zwyczajnych atmosfera gęstniała z minuty na minutę. Niepewność debiutujących aktorek krążyła nad... więcej
23/10/2010
W samo południe w niedzielę 18 lipca 2010 roku członkinie LC Gdańsk Amber wraz z rodzinami, znajomymi i przyjaciółmi, spotkały się w Golf Parku w Gdyni... więcej
17/07/2010
Było to nasze pierwsze "Rendez-vous ze sztuką...", ale zapewne nie ostatnie! Entuzjastyczne opinie i podziękowania gości wieczoru mobilizują nas do... więcej
10/10/2009
Drugi już raz w historii klubu członkinie LC Gdańsk Amber wraz ze swoimi mężami, przyjaciółmi i innymi fanami działalności klubu, spotkały się na... więcej
05/01/2008

"Rendez-vous ze sztuką francuską" - Gdańsk, 10.10.2009 r.

gazetka okolicznościowa, wydana dla gości wieczoru - str.1Było to nasze pierwsze "Rendez-vous ze sztuką...", ale zapewne nie ostatnie! Entuzjastyczne opinie i podziękowania gości wieczoru mobilizują nas do rozważań nad przygotowaniem kolejnego spotkania tematycznego.
Po dziesięciu balach, odbywających się co roku w rocznicę charteru Klubu, postanowiłyśmy zmienić formułę naszej najważniejszej imprezy charytatywnej. Po długich dyskusjach na spotkaniach klubowych, podjęłyśmy decyzję o zorganizowaniu spotkania "dla ducha". Wybór od razu padł na sztukę francuską - mamy wszak "zaplecze" - zaprzyjaźnionego z naszym Klubem od lat malarza Michela Lenglard Lensky'ego. Michel nie zawiódł - podarował nam na aukcję swoje cztery obrazy olejne. 
Jednakże "Rendez-vous ze sztuką" nie powinno ograniczyć się tylko do aukcji obrazów... Rozwiązał się więc worek z pomysłami: recital piosenek Edith Piaf, degustacja serów i win, okolicznościowa "popołudniówka", młodzież, przebrana za paryskich gavroche'ów, stypendysta, grający melodie francuskie na akordeonie.
gazetka okolicznościowa, wydana dla gości wieczoru - str.2Ponieważ sztuka francuska kojarzy się także z ars amandi, uznany rzeźbiarz Adam Dawczak-Dębickiprzygotował na aukcję piękny "Akt kobiecy". Gdańska malarka Dorota Obada-Cichosz na naszą prośbę namalowała kilka grafik i akwarel  (akty kobiece, pejzaże francuskie), które przeznaczyłyśmy do "cichej licytacji".
zaproszenie na imprezęDzięki przychylności Miasta, wynajęłyśmy piękne, zabytkowe wnętrza Ratusza Staromiejskiego, przy ul.Korzennej w Gdańsku. W repertuarze piosenek Edith Piaf zgodziła się wystąpić Irena Pająkówna. Imprezę objęła swoim patronatem Konsul Honorowy Republiki Francuskiej Pani Monika Tarnowska.
Od zaprzyjaźnionych firm udało nam się pozyskać ponad 500 ciekawych nagród do zabawy fantowej. Wszystkie losy były pełne, więc bardzo szybko rozeszły się wśród gości. Najwartościowsze nagrody przeznaczyłyśmy do drugiej tury zabawy fantowej: torebki z kolekcji BATYCKI, karty VIP na usługi medyczne FALCK MEDYCYNA, zegarek i zestaw do pisania marki LEXUS, serwis obiadowy LUBIANA, vouchery do salonu kosmetycznego i hotelu w Mikołajkach.Gavroche Zuzia, Wiceprezydent Ela Dziwulska, prowadzący imprezę Krzysztof Stasierowski i Prezydent Joanna Wasiluk Nagrodą główną był weekend dla dwóch osób w Paryżu, ufundowany przez Biuro Podróży EASY WORLD.
Atrakcje wieczoru i informacje o dotychczasowych działaniach LC Gdańsk Amber opisałyśmy w "Le Soir d'Amber" - specjalnie przygotowanej "popołudniówce", rozdawanej przez naszą młodzież wszystkim gościom.
Z dużymi emocjami oczekiwałyśmy gości w sobotnie popołudnie. Czy impreza zostanie przychylnie przyjęta?Alina Kietrys, Joanna Wasiluk i Krzysztof Stasierowski Czy będzie interesująca? Czy wszystko, co zaplanowałyśmy, zrealizujemy zgodnie z założeniami? Najbardziej przejęta była - co zrozumiałe - nasza Prezydent Joasia Wasiluk. Jednak wsparcie Koleżanek klubowych (a największe dwóch Wiceprezydent Eli Dziwulskiej i Kasi Czajki) - dodały Jej sił i sprawiły, że w czasie całego wieczoru byłyśmy bardzo dumne z naszej Prezydent. 
Imprezę profesjonalnie i z humorem prowadził współpracujący z nami od lat Krzysztof Stasierowski - aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. To również jego zasługa, że nasi goście hojnie otwierają swoje serca (i portfele), by poprzez przygotowane przez nas atrakcje, wspierać wolontaryjną działalność LC Gdańsk Amber. Aukcja i licytacje dzieł sztuki przebiegły bardzo pomyślnie, z dużym sukcesem finansowym. Pojedynki licytantów, podbijających cenę tuż przed uderzeniem młotka na "po raz trzeci" pasjonowały wszystkich gości. Wielkie brawa otrzymał nasz wieloletni darczyńca Stanisław, który po raz kolejny wylicytowany przez siebie (za niemałą kwotę!) obraz przekazał Klubowi na następną aukcję.Stasiu po raz kolejny przekazuje wylicytowany obraz na działalność charytatywną LC Gdańsk Amber Dziękujemy Ci Stasiu!
Celem tegorocznej imprezy było pozyskanie środków na kontynuowanie programu stypendialnego dla uzdolnionej muzycznie i plastycznie młodzieży z województwa pomorskiego. Program ten prowadzimy już od 6 lat.występ stypendystów LC Gdańsk Amber Dzięki niemu prawie 400 młodych ludzi otrzymało finansowe wsparcie o łacznej wartości ponad 190.000 zł. Tego wieczoru troje z naszych stypendystów (studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku) zaprezentowało swoje umiejętności muzyczne i wokalne. Po zakończeniu występu otrzymali z rąk Prezydent Joanny Wasiluk stypendia na kolejny rok nauki.
Goście dopisali. Nad podziw! W sali reprezentacyjnej Ratusza Staromiejskiego można ustawić tylko 190 krzeseł, więc po dwusetnym gościu, który przekroczył próg Ratusza, naszym poważnym zmartwieniem była możliwość usadzenia wszystkich. Na szczęście wzdłuż ścian sali ciągną się dębowe ławy, na których zasiadły "Amberki".
Dużą radość sprawili nam elbląscy Lioni - Koleżanki z LC Elbląg Truso i Koledzy z LC Elbląg, którzy silną, kilkunastoosobową grupą zaszczycili swoją obecnością naszą imprezę . Byłyśmy również bardzo dumne z poznańskich gości, którzy uświetnili nasz wieczór: Gubernator Daniel Wcisło (LC Poznań Rotunda) z małżonką oraz YEC Mrusia Sterczewska (LC Poznań Pro Futuro).
Bursztynowe Serce dla Sponsora - Bożeny BatyckiejTradycją corocznych imprez charytatywnych naszego Klubu jest wręczanie Bursztynowego Serca dla najhojniejszego sponsora. W tym roku wyróżnienie to otrzymała Firma BATYCKI LEATHER COLLECTION, która od wielu wspiera działalność LC Gdańsk Amber.
Ucztą dla ducha był prawie godzinny koncert piosenek Edith Piaf w wykonaniu Ireny Pająkówny. Zaczarowała naszych gości interpretacją i wspaniałym głosem.
Irena Pająkówna w repertuarze Edith PiafA ucztą dla ciała były różnorodne sery (ufundowane przez Spółdzielnię Mleczarską ze Starogardu Gdańskiego), rozłożone na tacach z winogronami, orzechami i morelami, do degustacji których zapraszałyśmy gości w czasie przerw. Nie brakowało francuskich bagietek, win i owocowych tartinek. Sponsorem eleganckiego cateringu była firma CZERWONE DRZWI Pani Moniki Zięby. Ostatnim, oczekiwanym przez wszystkich punktem kulinarnym, był 17 kilogramowy tort czekoladowy z logo Klubu, ufundowany (jak co roku) przez Cukiernię CYMES z Pruszcza Gdańskiego.
W naszym scenariuszu koniec spotkania szacowałyśmy na godzinę 21.goście przy torcie sponsorowanym przez Cukiernię CYMES Błąd! Atmosfera i liczne atrakcje sprawiły, że dopiero ok. 22:20 Joasia Wasiluk zamykała imprezę, serdecznie dziękując gościom za przybycie i hojność. 
Gratulacje! Dziękujemy! Wspaniały wieczór! słyszałyśmy ze wszystkich stron.  Czyli udało się! Efekt finansowy? Ponad 38.000 zł, które dadzą naszym podopiecznym szansę na doskonalenie swoich umiejętności i pogłębianie wiedzy. Teraz już spokojnie możemy zastanawiać się nad motywem przewodnim kolejnego "Rendez-vous ze sztuką..."

PDG Katarzyna Gebert
LC Gdańsk Amber
autor zdjęć: Michał Wasiluk

Past Prezydent Mirka Szczęsna z Lionami z ElblągaKrzysztof Stasierowski prowadzi aukcję obrazówjeden ze zwycięzcó w II turze zabawy fantowej odbiera nagrodęzasłuchani goście...