Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Aukcja na projekt "Laski II" - 18.07.2010 r.
Nowa kadencja wystartowała. Wprawdzie wakacje i tradycyjne "zawieszenie" na ten czas lioneskich aktywności, ale ponieważ COVID trochę odpuścił i życie... więcej
01/09/2021
Dzisiaj przy gate 19 na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie nasza Mireczka ustawiła skarbonkę Amberek. Co najmniej rok tam będzie stała i zapełniać ją... więcej
16/02/2021
Jak pomagać potrzebującym w czasie pandemii? zastanawiają się wszyscy Lioni - nie tylko w Polsce. Potrzeb nie ubyło. Ludzi w potrzebie również... więcej
11/11/2020
7 marca 2020 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się zorganizowany przez Lions Klub Gdańsk Amber koncert dobroczynny pt. „Piosenki z Kapelusza”.... więcej
07/03/2020
Na jubileusz 20-lecia charteru LC Gdańsk Amber, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku, Amberki zaprosiły Gości do Teatru Szekspirowskiego, jednej z... więcej
06/04/2019
Piękny wieczór! 11 lutego odbył się wspaniały koncert w Filharmonii Kaszubskiej na rzecz Hospicjów w Pucku i Wejherowie. Brawo Mirka! Dzięki... więcej
11/02/2018
W niedzielę 12 listopada br. po raz kolejny nasz Klub zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma... więcej
12/11/2017
W sobotę 20 maja 2017 roku odbyła się kolejna impreza charytatywna Amberek. Tym razem był to Turniej i Piknik Tenisowy na terenie Sopot Tenis... więcej
20/05/2017
„Dzień Kobiet z Amberkami i Wojciechem Gąssowskim” - pod takim tytułem my - kobiety z Lions Club Gdańsk Amber, które łączy wspólny cel - We Serve -... więcej
05/03/2017
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Nasze życie pędzi w zawrotnym tempie. Można mieć wszystkiego więcej, szybciej, wygodniej i lepiej. Jednakże dobrze jest czasem zatrzymać się i pomyśleć... więcej
22/11/2015
Mowa o wyjątkowym, majowym wieczorze charytatywnym „WspieraMY”, który 28 maja 2015 r. zorganizowały w sopockiej Zatoce Sztuki współpracujące ze sobą... więcej
28/05/2015
W chłodny, jesienny wieczór – 9 listopada 2014 r. – odbyło się nasze doroczne spotkanie charytatywne pod nazwą „Droga do serc”, które tchnęło w nas... więcej
09/11/2014
Wiosną 1997 roku Lion Alek Bończa–Tomaszewski zaprosił do swego biura kilkanaście pań – trójmiejskich  przedstawicielek  biznesu, mediów,... więcej
05/10/2013
Chłodny listopadowy wieczór rozświetlają uliczne latarnie na gdańskiej Starówce i uśmiechnięte twarze osób, zmierzających do Ratusza Staromiejskiego.... więcej
11/10/2012
14 stycznia br. członkinie LC Gdańsk Amber, ich rodziny, przyjaciele klubu, członkowie innych klubów Lions z Trójmiasta - spotkali się w Restauracji... więcej
14/01/2012
Wieczór 22 października 2011 roku przeszedł do historii jako bardzo ważne zdarzenie, ale też duży sukces organizacyjny i finansowy w... więcej
22/10/2011
W sobotni wieczór 22 stycznia Amberki zaprosiły swoich Przyjaciół i Gości do Bychowskiego  Dworu, na piąte już charytatywne... więcej
22/01/2011
Pani Magda Jaworska podarowała nam wspaniały przedmiot, gratkę dla  pasjonatów – drewniane szachy... więcej
18/12/2010
Jeszcze przed przybyciem gości, tych honorowych i tych zwyczajnych atmosfera gęstniała z minuty na minutę. Niepewność debiutujących aktorek krążyła nad... więcej
23/10/2010
W samo południe w niedzielę 18 lipca 2010 roku członkinie LC Gdańsk Amber wraz z rodzinami, znajomymi i przyjaciółmi, spotkały się w Golf Parku w Gdyni... więcej
17/07/2010
Było to nasze pierwsze "Rendez-vous ze sztuką...", ale zapewne nie ostatnie! Entuzjastyczne opinie i podziękowania gości wieczoru mobilizują nas do... więcej
10/10/2009
Drugi już raz w historii klubu członkinie LC Gdańsk Amber wraz ze swoimi mężami, przyjaciółmi i innymi fanami działalności klubu, spotkały się na... więcej
05/01/2008

Aukcja na projekt "Laski II" - 18.07.2010 r.

ImageW samo południe w niedzielę 18 lipca 2010 roku członkinie LC Gdańsk Amber wraz z rodzinami, znajomymi i przyjaciółmi, spotkały się w Golf Parku w Gdyni Orłowie na ceremonii przekazania władzy w klubie. W programie oprócz uroczystości klubowych zaplanowano ćwiczenia na strzelnicy golfowej oraz symulatorach pod opieką doświadczonych trenerów.
Prezydent Joasia Wasiluk powitała wszystkich gości, a w szczególności: Gubernatora minionej kadencji Daniela Wcisło wraz z Małżonką (przybyłych specjalnie na tę uroczystość z Poznania), Past Gubernatorów: Kasię Gebert, Alka Bończę-Tomaszewskiego – założyciela naszego klubu, Jacka Dehnela- obecnie przewodniczącego strefy Trójmiasto, licznie przybyłych Lionów z klubów: Elbląg Truso, Gdynia, Gdańsk Neptun oraz Sopot, z przewodniczącym Regionu Północ Krzysiem Bombą na czele.
Joasia I Ela - Past i aktualny Prezydent LC Gdańsk AmberKrótki film podsumowujący kadencję 2009/2010 pokazał szerokie spektrum działań charytatywnych Amberek, a wydane na te cele 104.000 złotych zyskały wielkie uznanie zgromadzonych, czego dowodem były gromkie brawa. Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i wspólna działalność Amberek.
Prezydent Joasia Wasiluk z dumą i radością dziękowała wszystkim Koleżankom, ofiarowując Im bursztynowe zawieszki do lioneskich znaczków oraz naklejki członkowskie LCI na szybę samochodu. Koleżanki również podziękowały swojej Prezydent. W imieniu Ich wszystkich, przejmująca władzę w Klubie Ela Dziwulska oraz I Wiceprezydent Kasia Czajka, wręczyły Joasi tradycyjne bursztynowe drzewko, piękny bukiet kwiatów oraz przyznaną imiennie dla Joanny pamiątkową plakietę Melvin Jones Fellow wraz z pinem, będącymi wielkim wyróżnieniem w środowisku Lions.

Następnie najwyższy rangą Lion w naszym Klubie PDG Kasia Gebert poprowadziła ceremonię przekazania władzy i zaprzysiężenia Zarządu kadencji 2010/2011.
Zarząd Klubu kadencji 2010/2011 Dziękując ustępującym z Zarządu: Past Prezydent Małgosi Kolesińskiej i Sekretarzowi Julicie Ileckiej zaprosiła nowowybrane: II Wiceprezydenta Helenę Prolejko i Sekretarza Dorotę Kuczyńską. Joasia ostatni raz w swojej kadencji uderzyła w klubowy dzwon i przekazała ten symbol władzy wraz ze znaczkiem prezydenta Eli Dziwulskiej.
Wspólne zdjęcie Amberek zakończyło oficjalne uroczystości.

W przerwach nastrojowo przygrywał na akordeonie i gitarze zaprzyjaźniony duet z LC Sopot: Zenek Dziewulski i Krzysztof Kornatowicz.
AMBERKI w komplecieZanim trenerzy zaprosili wszystkich chętnych na strzelnicę golfową, podano zimne i ciepłe dania. Największym powodzeniem cieszył się tradycyjny chłodnik, jako antidotum na tegoroczne, wyjątkowo gorące lato.
I jeszcze jedna niespodzianka! Zaprzyjaźniony z klubem od lat artysta malarz Michel Lensky ofiarował nam przy okazji uroczystości piękny marynistyczny obraz olejny. Jako że każdą okazję wykorzystujemy, aby pozyskać środki na cele dobroczynne, postanowiłyśmy urządzić mini licytację, wykorzystując obecność innego naszego przyjaciela, aktora Krzysztofa Stasierowskiego. Bardzo pilnie potrzebne są fundusze na wyposażenie Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Gdańsku Sobieszewie – w ramach programu polskich Lionów „Laski II”, więc spontanicznie zdecydowałyśmy przeznaczyć uzyskane środki na ten cel.
Krzysztof brawurowo poprowadził aukcję i … udało się - obraz został sprzedany za 1800 złotych! Chętnych było wielu, a ostatecznie wylicytował go IPDG Daniel. Dziękujemy! Natychmiastowy telefon do pełnomocnika gubernatora ds. Programu Laski II, Zbyszka Felendzera pozwolił dopisać kolejną kwotę przekazaną na ten cel.
Po przerywniku muzycznym goście pod opieką trenerów udali się doIPDG Daniel Wcisło z wylicytowanym obrazem Michela Lensky'ego strzelnicy golfowej i symulatorów gry w golfa. Zainteresowanie było spore, pojawiły się nowe talenty golfowe, a ci, co już trochę grają mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami. Zawiązały się też nieformalne grupy chętnych do kontynuacji tej gry pod doświadczonym okiem sympatycznych instruktorów.
Ta atrakcyjna i wspólnie spędzona niedziela, pozostanie miłym wspomnieniem i kolejnym krokiem integrującym Lionów z naszego regionu.
Koleżanki Amberki i tak licznie przybyli Lioni z innych klubów! Pokazaliśmy, że potrafimy nie tylko pracować dla innych, ale też radośnie spędzać czas ze sobą. Łączy nas pomaganie potrzebującym, ale też wspólna zabawa przy ważnych uroczystościach lioneskich. Dziękuję Wam Kochani za to wszystko.

Joanna Wasiluk
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2009/2010

proszę kliknąć na obrazek, by przeczytać

Program i zaproszenie na imprezę