Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Wieczór Galicyjski z Andrzejem Grabowskim - 22.10.2011 r.
Nowa kadencja wystartowała. Wprawdzie wakacje i tradycyjne "zawieszenie" na ten czas lioneskich aktywności, ale ponieważ COVID trochę odpuścił i życie... więcej
01/09/2021
Dzisiaj przy gate 19 na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie nasza Mireczka ustawiła skarbonkę Amberek. Co najmniej rok tam będzie stała i zapełniać ją... więcej
16/02/2021
Jak pomagać potrzebującym w czasie pandemii? zastanawiają się wszyscy Lioni - nie tylko w Polsce. Potrzeb nie ubyło. Ludzi w potrzebie również... więcej
11/11/2020
7 marca 2020 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się zorganizowany przez Lions Klub Gdańsk Amber koncert dobroczynny pt. „Piosenki z Kapelusza”.... więcej
07/03/2020
Na jubileusz 20-lecia charteru LC Gdańsk Amber, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku, Amberki zaprosiły Gości do Teatru Szekspirowskiego, jednej z... więcej
06/04/2019
Piękny wieczór! 11 lutego odbył się wspaniały koncert w Filharmonii Kaszubskiej na rzecz Hospicjów w Pucku i Wejherowie. Brawo Mirka! Dzięki... więcej
11/02/2018
W niedzielę 12 listopada br. po raz kolejny nasz Klub zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma... więcej
12/11/2017
W sobotę 20 maja 2017 roku odbyła się kolejna impreza charytatywna Amberek. Tym razem był to Turniej i Piknik Tenisowy na terenie Sopot Tenis... więcej
20/05/2017
„Dzień Kobiet z Amberkami i Wojciechem Gąssowskim” - pod takim tytułem my - kobiety z Lions Club Gdańsk Amber, które łączy wspólny cel - We Serve -... więcej
05/03/2017
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Nasze życie pędzi w zawrotnym tempie. Można mieć wszystkiego więcej, szybciej, wygodniej i lepiej. Jednakże dobrze jest czasem zatrzymać się i pomyśleć... więcej
22/11/2015
Mowa o wyjątkowym, majowym wieczorze charytatywnym „WspieraMY”, który 28 maja 2015 r. zorganizowały w sopockiej Zatoce Sztuki współpracujące ze sobą... więcej
28/05/2015
W chłodny, jesienny wieczór – 9 listopada 2014 r. – odbyło się nasze doroczne spotkanie charytatywne pod nazwą „Droga do serc”, które tchnęło w nas... więcej
09/11/2014
Wiosną 1997 roku Lion Alek Bończa–Tomaszewski zaprosił do swego biura kilkanaście pań – trójmiejskich  przedstawicielek  biznesu, mediów,... więcej
05/10/2013
Chłodny listopadowy wieczór rozświetlają uliczne latarnie na gdańskiej Starówce i uśmiechnięte twarze osób, zmierzających do Ratusza Staromiejskiego.... więcej
11/10/2012
14 stycznia br. członkinie LC Gdańsk Amber, ich rodziny, przyjaciele klubu, członkowie innych klubów Lions z Trójmiasta - spotkali się w Restauracji... więcej
14/01/2012
Wieczór 22 października 2011 roku przeszedł do historii jako bardzo ważne zdarzenie, ale też duży sukces organizacyjny i finansowy w... więcej
22/10/2011
W sobotni wieczór 22 stycznia Amberki zaprosiły swoich Przyjaciół i Gości do Bychowskiego  Dworu, na piąte już charytatywne... więcej
22/01/2011
Pani Magda Jaworska podarowała nam wspaniały przedmiot, gratkę dla  pasjonatów – drewniane szachy... więcej
18/12/2010
Jeszcze przed przybyciem gości, tych honorowych i tych zwyczajnych atmosfera gęstniała z minuty na minutę. Niepewność debiutujących aktorek krążyła nad... więcej
23/10/2010
W samo południe w niedzielę 18 lipca 2010 roku członkinie LC Gdańsk Amber wraz z rodzinami, znajomymi i przyjaciółmi, spotkały się w Golf Parku w Gdyni... więcej
17/07/2010
Było to nasze pierwsze "Rendez-vous ze sztuką...", ale zapewne nie ostatnie! Entuzjastyczne opinie i podziękowania gości wieczoru mobilizują nas do... więcej
10/10/2009
Drugi już raz w historii klubu członkinie LC Gdańsk Amber wraz ze swoimi mężami, przyjaciółmi i innymi fanami działalności klubu, spotkały się na... więcej
05/01/2008

Wieczór Galicyjski z Andrzejem Grabowskim - 22.10.2011 r.

ANDRZEJ GRABOWSKI - proszę kliknąć na obrazek, by zobaczyć więcej zdjęćWieczór 22 października 2011 roku przeszedł do historii jako bardzo ważne zdarzenie, ale też duży sukces organizacyjny i finansowy w działalności LC Gdańsk Amber.
Jak co roku w październiku - już po raz czternasty - zorganizowałyśmy wieczór - spotkanie z przyjaciółmi Klubu - którego głównym celem było zebranie funduszy na filantropijną działalność w bieżącej kadencji. W tym roku był to Wieczór Galicyjski z Andrzejem Grabowskim”. Od godziny 18.00 Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku wypełniła się członkami Klubów Lions z Trójmiasta, Poznania, Krakowa, Warszawy i Szczecinka, darczyńcami i przyjaciółmi klubu, a także rodzinami członkiń klubu.
KAPELA GÓRALSKA - proszę kliknąć na obrazek, by zobaczyć więcej zdjęćCel, na który zbierałyśmy fundusze w bieżącej kadencji, to kontynuacja już ponad 10-letniego programu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej i licealnej z Trójmiasta i obszarów wiejskich powiatu gdańskiego oraz sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży, również z terenu Trójmiasta i okolic.
Wieczór poprowadził znany aktor scen polskich Andrzej Grabowski. Dzięki jego wielkim umiejętnościom, aukcja obrazów i licytacja innych przedmiotów, przyniosły zaskakująco dobry efekt finansowy, a goście dodatkowo wspaniale się bawili. Licytowane były obrazy olejne oraz akwarele malarza francuskiego Michela LenglardBURSZTYNOWE SERCE dla Firmy EURA-TECH - proszę kliknąć na obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć Leńskiego, który jest naszym przyjacielem od lat, rzeźba zakopiańskiego artysty Czesława Podleśnego, obraz Ewy Somlo, kosz specjałów galicyjskich oraz płyty i książki Andrzeja Grabowskiego.
Już na wejściu wszyscy goście otrzymali, specjalnie na ten wieczór przygotowane, wydawnictwo naszego Klubu:Goniec Galicyjski. W treści można było zapoznać się z celami wieczoru, jego przebiegiem, artystami, których prace były licytowane, ale także przeczytać o Galicji, jej kulturze i kuchni. Umieszczono również informacje o sponsorach naszych działań w bieżącej kadencji, o programach pomocowych, które do tej pory udało się nam zrealizować (np. na program stypendialny, który od ponad 10 lat kontynuujemy, przeznaczyłyśmy już ok. BURSZTYNOWE SERCE dla FIRMY C.OLSEN TRADING - proszę kliknąć na obrazek, by zobaczyć więcej zdjęć300 tys. zł, a stypendia otrzymało ponad 500 uczniów).
Wiedza o Galicji, którą można było pozyskać, czytającGońca Galicyjskiego, pomogła łatwo odpowiedzieć na pytania w konkursie wiedzy o Galicji, ponieważ taki konkurs również miał miejsce podczas wieczoru. Wszystkie poprawne odpowiedzi, zweryfikowane przez naszego artystę Andrzeja Grabowskiego, były nagradzane.
Ważnym dla członkiń Klubu, a także dla wszystkich wspierających naszą działalność, było przekazanieBursztynowych Serc naszym najhojniejszym darczyńcom. W tym roku wyjątkowo wyróżniłyśmy dwoma PRZY PYSZNYM TORCIE - proszę kliknąć na obrazek, by zobaczyć więcej zdjęćBursztynowymi Sercami – za wieloletnie wspieranie naszej działalności otrzymała je firma Eura-Tech z Wejherowa oraz za duże wsparcie finansowe w poprzedniej kadencji – firma C. Olsen Trading z Warszawy. Za firmami stoją oczywiście ich właściciele, ludzie wielkiego serca.
Cały czas odbywała się zabawa fantowa, a pod koniec wieczoru w tzw. II turze zabawy fantowej można było wylosować fantastyczne nagrody - od naszych przyjaciół, wspierających naszą działalność. Zgromadziłyśmy ponad 30 nagród dużej wartości. Były to m.in. weekend w Krakowie dla dwóch osób, talony na zabiegi w salonach kosmetycznych, kolacje w wielu trójmiejskich restauracjach, talony zakupowe, WPISY GOŚCI DO KRONIKI KLUBU - proszę kliknąć na obrazek, by zobaczyć więcej zdjęćekskluzywne torebki damskie znanej polskiej firmy, zestawy kosmetyczne i inne wspaniałe rzeczy.
Wieczór trwał prawie pięć godzin. Wszyscy goście wytrwali do końca. Myślę, iż można było się zrelaksować, ofiarować dar serca potrzebującym, ale też można było podczas dwóch przerw skosztować dań kuchni galicyjskiej oraz wyśmienitego tortu naszego wieloletniego sponsora.
  
Zdarzenie opisała Helena Prolejko
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2011/2012