Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Kobiece święto z Panem Wojciechem
Nowa kadencja wystartowała. Wprawdzie wakacje i tradycyjne "zawieszenie" na ten czas lioneskich aktywności, ale ponieważ COVID trochę odpuścił i życie... więcej
01/09/2021
Dzisiaj przy gate 19 na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie nasza Mireczka ustawiła skarbonkę Amberek. Co najmniej rok tam będzie stała i zapełniać ją... więcej
16/02/2021
Jak pomagać potrzebującym w czasie pandemii? zastanawiają się wszyscy Lioni - nie tylko w Polsce. Potrzeb nie ubyło. Ludzi w potrzebie również... więcej
11/11/2020
7 marca 2020 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się zorganizowany przez Lions Klub Gdańsk Amber koncert dobroczynny pt. „Piosenki z Kapelusza”.... więcej
07/03/2020
Na jubileusz 20-lecia charteru LC Gdańsk Amber, w sobotę 6 kwietnia 2019 roku, Amberki zaprosiły Gości do Teatru Szekspirowskiego, jednej z... więcej
06/04/2019
Piękny wieczór! 11 lutego odbył się wspaniały koncert w Filharmonii Kaszubskiej na rzecz Hospicjów w Pucku i Wejherowie. Brawo Mirka! Dzięki... więcej
11/02/2018
W niedzielę 12 listopada br. po raz kolejny nasz Klub zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma... więcej
12/11/2017
W sobotę 20 maja 2017 roku odbyła się kolejna impreza charytatywna Amberek. Tym razem był to Turniej i Piknik Tenisowy na terenie Sopot Tenis... więcej
20/05/2017
„Dzień Kobiet z Amberkami i Wojciechem Gąssowskim” - pod takim tytułem my - kobiety z Lions Club Gdańsk Amber, które łączy wspólny cel - We Serve -... więcej
05/03/2017
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Nasze życie pędzi w zawrotnym tempie. Można mieć wszystkiego więcej, szybciej, wygodniej i lepiej. Jednakże dobrze jest czasem zatrzymać się i pomyśleć... więcej
22/11/2015
Mowa o wyjątkowym, majowym wieczorze charytatywnym „WspieraMY”, który 28 maja 2015 r. zorganizowały w sopockiej Zatoce Sztuki współpracujące ze sobą... więcej
28/05/2015
W chłodny, jesienny wieczór – 9 listopada 2014 r. – odbyło się nasze doroczne spotkanie charytatywne pod nazwą „Droga do serc”, które tchnęło w nas... więcej
09/11/2014
Wiosną 1997 roku Lion Alek Bończa–Tomaszewski zaprosił do swego biura kilkanaście pań – trójmiejskich  przedstawicielek  biznesu, mediów,... więcej
05/10/2013
Chłodny listopadowy wieczór rozświetlają uliczne latarnie na gdańskiej Starówce i uśmiechnięte twarze osób, zmierzających do Ratusza Staromiejskiego.... więcej
11/10/2012
14 stycznia br. członkinie LC Gdańsk Amber, ich rodziny, przyjaciele klubu, członkowie innych klubów Lions z Trójmiasta - spotkali się w Restauracji... więcej
14/01/2012
Wieczór 22 października 2011 roku przeszedł do historii jako bardzo ważne zdarzenie, ale też duży sukces organizacyjny i finansowy w... więcej
22/10/2011
W sobotni wieczór 22 stycznia Amberki zaprosiły swoich Przyjaciół i Gości do Bychowskiego  Dworu, na piąte już charytatywne... więcej
22/01/2011
Pani Magda Jaworska podarowała nam wspaniały przedmiot, gratkę dla  pasjonatów – drewniane szachy... więcej
18/12/2010
Jeszcze przed przybyciem gości, tych honorowych i tych zwyczajnych atmosfera gęstniała z minuty na minutę. Niepewność debiutujących aktorek krążyła nad... więcej
23/10/2010
W samo południe w niedzielę 18 lipca 2010 roku członkinie LC Gdańsk Amber wraz z rodzinami, znajomymi i przyjaciółmi, spotkały się w Golf Parku w Gdyni... więcej
17/07/2010
Było to nasze pierwsze "Rendez-vous ze sztuką...", ale zapewne nie ostatnie! Entuzjastyczne opinie i podziękowania gości wieczoru mobilizują nas do... więcej
10/10/2009
Drugi już raz w historii klubu członkinie LC Gdańsk Amber wraz ze swoimi mężami, przyjaciółmi i innymi fanami działalności klubu, spotkały się na... więcej
05/01/2008

Kobiece święto z Panem Wojciechem

„Dzień Kobiet z Amberkami i Wojciechem Gąssowskim” - pod takim tytułem my - kobiety z Lions Club Gdańsk Amber, które łączy wspólny cel - We Serve - zorganizowałyśmy po raz kolejny w pięknych wnętrzach Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku IX Wieczór Charytatywny.
Głównym celem tej imprezy było pozyskanie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla Bursztynowej Przystani – dziecięcego Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. W naszych planach jest również zakup drobnego sprzętu gospodarstwa domowego dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gdyni, jako wyposażenie pracowni do zajęć z gospodarstwa domowego.
Jesteśmy dumne, że udało nam się zorganizować wspaniały wieczór. Za każdym razem cieszy nas liczna obecność gości – naszych darczyńców, przyjaciół i artystów.
Co roku zwyczajem naszym jest także obdarowanie Bursztynowym Sercem najhojniejszego w danym roku lub wieloletniego darczyńcy. Tym razem z rąk Przewodniczącej Strefy Trójmiejskiej Elżbiety Szmyd takie wyróżnienie odebrali Państwo Maria i Waldemar Ostrowscy, właściciele firmy Marion, produkującej kosmetyki. To nasi wieloletni sprzymierzeńcy. Pani Maria odbierając nagrodę przyrzekła z uśmiechem, że będzie wspierać działalność naszego Klub co roku. Dziękujemy!
Podczas przerwy w kuluarach można było kupić los w naszej zabawie fantowej - a każdy z nich wygrywa (sic!), odebrać nagrodę i w emocjach czekać na losowanie „szczęśliwych numerków” w II turze zabawy. To był także czas na skosztowanie własnoręcznych wypieków Amberek i liczne rozmowy przy lampce wina. Wśród gości, znajomych i nieznajomych, panowała przyjazna i radosna atmosfera.
Następnie, zgodnie z przyrzeczeniem wspierania szczytnego celu i promowaniu sztuki, którą wszyscy obecni uroczyście złożyli na początku imprezy - braliśmy udział w licytacji obrazów, a następnie w emocjonującej licytacji „w ciemno”, czyli zabawie polegająca na przebijaniu stawki na zakup nieznanego przedmiotu. W końcowym etapie tej licytacji, gdy stawka była już pokaźna, odsłonięto niespodziankę, którą okazała się piękna rzeźba z brązu, przedstawiająca dwie żyrafy, wykonana przez Martę Godlejewską, wyróżnioną absolwentkę Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni-Orłowie (uczniowie której to szkoły są od lat stypendystami LC Gdańsk Amber). Wart było licytować, nawet w ciemno! Równolegle do wszystkich atrakcji wieczoru, na obrzeżach głównej sali koncertowej trwała tzw. „licytacja cicha” - akwarel i użytkowej porcelany.
Na aukcje swoje dzieła przekazali: Michel Lenglard Lensky, Zenon Aniszewski, Magda Beneda, Barbara Tołkin, Dorota Obada, Wojciech Wieczorek i Izabela Falencikowska.
Po pełnym emocji licytacjach, prowadzący wieczór Bogdan Szczepański zapowiedział naszego gościa specjalnego: Pana Wojciecha Gąssowskiego. Ten charyzmatyczny artysta swoją przebojowością porwał gości do wspólnego śpiewu, a potem nawet do tańca! Bawili się wszyscy – i młodsi i starsi - rock’n’roll, swing i znane przeboje sprzed lat brzmiały w naszych sercach do późna.
Po koncercie była ulubiona zabawa naszych gości, czyli losowanie szczęśliwych numerków do głównych nagród w zabawie fantowej. A nagrody są zawsze pełne niespodzianek. Tym razem były to vouchery na zabiegi kosmetyczne, rejsy promem, płyty otrzymane od naszego artysty czy noclegi hotelowe w różnych miastach Polski.
Na zakończenie wieczoru tradycyjny, cymesowy tort. Zaprzyjaźnieni z nami od lat - Państwo Grażyna i Janusz Czachowiczowie, właściciele piekarni „Cymes”, ufundowali jak co roku pięknie udekorowany i pyszny kawowy tort.
Za każdym razem, my Amberki, staramy się zaplanować Wieczór tak, żeby zadowolić naszych przyjaciół i darczyńców. Najpierw spotkania klubowe, rozmowy, dyskusje, wybory i kompromisowe ustalenia. Potem, kilka dni przed finałem spotykamy się na pakowaniu fantów – to chyba najmilsza czynność przed imprezą – może porównywalna do dawnych kobiecych spotkań w zimowe wieczory przy drobnych robótkach? Śmiech, radość, ktoś coś zanuci, ktoś opowie dowcip, a stos pięknie opakowywanych fantów rośnie... Luz, bo wszystko jest już raczej „zapięte na ostatni guzik”, ale też troszkę adrenalinki – jak wypadnie impreza tym razem? czy goście będą zadowoleni z występu gwiazdy?
Co nami kieruje? Chcemy spędzać miło czas z przyjaciółmi, przygotowując dla nich i dla siebie wieczór ze sztuką. A dzięki temu udaje nam się wspólnie zmieniać świat na lepszy, bo efektem naszych spotkań zawsze są fundusze, dzięki którym wspieramy ludzi w potrzebie. Tym razem kupimy kolejny sprzęt rehabilitacyjny, ułatwiający życie obłożnie chorych dzieci w gdyńskim hospicjum, a dzieciom ze szkolnego ośrodka ułatwimy zadania podczas pierwszych kroków do samodzielności.
Past Prezydent LC Gdańsk Amber Hanna Zamorska otworzyła wieczór słowami: „Szanowni Państwo - to dzięki Waszej obecności na naszym spotkaniu możemy zmieniać świat na lepszy. Bez Was byłoby to niemożliwe!”.

Dziękujemy i do zobaczenia na następnym „amberkowym wieczorze”

Członkinie LC Gdańsk Amber