LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021

Mirosława Szczęsna


Mikołaj dla Sobieszewa (2)

Jak co roku na Boże Narodzenie do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Pallotynek w Sobieszewie przychodzi Św. Mikołaj z prezentami. Podopieczni Siostry Renaty dostają mnóstwo słodyczy i produkty spożywcze do codziennego przygotowania posiłków. Od wielu lat trzy firmy  wspierają nasz klub  są to:

  • firma MERCO i jej prezesem Marek Theus,
  • hotel CHOPIN i prezes Kazimierz Kalenda ,
  • firma  DOMO i jej prezes Adam Walentynowicz.

Koordynatorem akcji z ramienia  naszego klubu jest Jagoda Michałkiewicz, która ostatecznie przekazuje Siostrze Renacie torby pełne czekolad, pierniczków, cukierków , ciasteczek, batoników i innych łakoci.

Bardzo dziękujemy Jagodzie i Jej mężowi Michałowi za wieloletnie zaangażowanie organizacyjne w tę akcję. Wierzymy, że radość i wdzięczność podopiecznych DPS jest dla nich najlepszą nagrodą.

[na zdjęciu Siostra Renata , Jagoda i samochód pełen darów serca]

mat.własny

Mikołaj dla Sobieszewa

Dwa razy do roku tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie.
Dla beneficjentów odbywa się to dość tajemniczo, bo Mikołaj nie staje przed nimi, ale kolorowe prezenty wysypują się z pick-upa Siostry Renaty. Akcję tę od lat prowadzi i darczyńców dla niej zdobywa Amberka Jagodka Michałkiewicz, która najpierw ustala z Siostrą Renatą co sprawi podopiecznym najwięcej radości, a potem trafia do tych, którzy mogą wyczarować dary...
Koordynatorem akcji z ramienia naszego Klubu jest Jagoda Michałkiewicz, która ostatecznie przekazuje Siostrze Renacie torby pełne czekolad, pierniczków, cukierków, ciasteczek, batoników i innych łakoci.

[na zdjęciu Siostra Renata , Jagoda i samochód pełen darów serca]

mat.własny

Wizyta w Sobieszewie - VI'2000 r.

Jasełka w DPS w Sobieszewie

W piękną, słoneczną niedzielę gościłam wraz z koleżanką klubową Olą w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie u naszych podopiecznych. Dziewczyny przy pomocy swoich opiekunek przygotowały piękne przedstawienie jasełek, na które zaprosiły swoich bliskich i przyjaciół. Scenariusz i piosenki zostały napisane przez jedną z wychowawczyń. Występ zrobił niesamowite wrażenie, ponieważ przygotowanie przez osoby niepełnosprawne takiego przedstawienia wymaga bardzo dużego wysiłku. Brawom na stojąco nie było końca. Radość i uśmiech na twarzach podopiecznych DPS towarzyszył nam jeszcze długo.

Taka wizyta daje nam wiarę w sens podejmowanych przez nas działań na rzecz innych. Daje nam bodźce do dalszej pracy i pomocy oraz budzi pozytywne refleksje. Czekamy na występ w Sobieszewie za rok.

Alicja Dudaniec
LC Gdańsk Amber

ANDRZEJKI w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet - Gdańsk-Sobieszewo, 25.11.2008 r.

proszę kliknąć, by powiększyćDziewczęta z Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Sobieszewie czekały na ten dzień od wielu tygodni. Wiedzą, że tak jak co roku, pod koniec listopada czeka je wspaniała zabawa, konkursy i prezenty. No i tańce z chłopakami - podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej dla Mężczyzn z Rudna i Gdańska-Oruni.
Na swoje "andrzejki" przygotowują się jak wszystkie kobiety - godzinami. W emocjach dopasowują stroje, układają fryzury, malują oczy.... Ozdabiają salę balonikami i własnoręcznie zrobionymi ozdobami, dopytują się, czy sprzęt muzyczny jest sprawny i będzie głośno grał. A potem już tylko wypatrują gości.
proszę kliknąć, by powiększyćPanowie dopisali. Muzyka też. Radosny gwar i śmiech, szalone tańce i śpiewy rozbrzmiewały do wieczora. A potem znów w niejednym oku naszych dziewcząt zakręciła się łza, gdy "chłopacy" wsiadali do swojego autokaru.
Jesteśmy z nimi od lat. W święta i powszednie dni. Bardzo cenimy Siostrę Renatę, która sprawnie zarządza Domem i sprawia cuda, by podopiecznym żyło się w nim normalnie. By było czysto i pachniało ciastem, by każdy był porządnie ubrany i zadbany, by nikt nie był głodny i każdy czuł się bezpiecznie. 
proszę kliknąć, by powiększyćNajczęściej Alicja i Wiesia wpadają do Sobieszewa, za każdym razem wioząc podarunki od Amberek. Odzież, środki czystości, żywność, pomoce do nauki. A na specjalne okazje - święta, zabawy - są specjalne prezenty dla każdej z dziewcząt. Wszyscy mówimy na nie "dziewczęta", choć w Domu mieszkają kobiety kilkunasto- i kilkudziesięcioletnie. Ale wszystkie one mają psychikę młodych dziewcząt, skorych do zabawy i figli. I wszystkim im strasznie brakuje rodzicielskiej miłości i czułości.

IPDG Katarzyna Gebert
LC Gdańsk Amber

proszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyć