kadencji 2019/2020

Joanna Wasiluk

Mikołaj dla Sobieszewa

Dwa razy do roku: tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie. Dla beneficjentów odbywa się to dość tajemniczo, bo Mikołaj nie staje przed nimi, ale kolorowe prezenty wysypują się z pick-upa Siostry Renaty. Akcję tę od lat prowadzi i darczyńców dla niej zdobywa Amberka Jagodka Michałkiewicz, która najpierw ustala z Siostrą Renatą co sprawi podopiecznym najwięcej radości, a potem trafia do tych, którzy mogą wyczarować dary.

Dzisiaj wieczorem Mikołaj po raz kolejny pojechał dla Sobieszewa z prezentami - produktami spożywczymi o wartości ponad 2000 zł (w tym oczywiście mnóstwo pięknie opakowanych słodyczy), które ufundowali: Kazimierz Kalenda z Hotelu Chopin, Firma Merco Marek Theus oraz Prezes Adam Walentynowicz z Firmy Domo z Rotmanki.

mat.własny