LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2019/2020

Joanna Wasiluk


Mikołaj dla Sobieszewa

Dwa razy do roku: tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie. Dla beneficjentów odbywa się to dość tajemniczo, bo Mikołaj nie staje przed nimi, ale kolorowe prezenty wysypują się z pick-upa Siostry Renaty. Akcję tę od lat prowadzi i darczyńców dla niej zdobywa Amberka Jagodka Michałkiewicz, która najpierw ustala z Siostrą Renatą co sprawi podopiecznym najwięcej radości, a potem trafia do tych, którzy mogą wyczarować dary.

Dzisiaj wieczorem Mikołaj po raz kolejny pojechał dla Sobieszewa z prezentami - produktami spożywczymi o wartości ponad 2000 zł (w tym oczywiście mnóstwo pięknie opakowanych słodyczy), które ufundowali: Kazimierz Kalenda z Hotelu Chopin, Firma Merco Marek Theus oraz Prezes Adam Walentynowicz z Firmy Domo z Rotmanki.

mat.własny