kadencji 2019/2020

Joanna Wasiluk

Jasełka w DPS w Sobieszewie

W piękną, słoneczną niedzielę gościłam wraz z koleżanką klubową Olą w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie u naszych podopiecznych. Dziewczyny przy pomocy swoich opiekunek przygotowały piękne przedstawienie jasełek, na które zaprosiły swoich bliskich i przyjaciół. Scenariusz i piosenki zostały napisane przez jedną z wychowawczyń. Występ zrobił niesamowite wrażenie, ponieważ przygotowanie przez osoby niepełnosprawne takiego przedstawienia wymaga bardzo dużego wysiłku. Brawom na stojąco nie było końca. Radość i uśmiech na twarzach podopiecznych DPS towarzyszył nam jeszcze długo.

Taka wizyta daje nam wiarę w sens podejmowanych przez nas działań na rzecz innych. Daje nam bodźce do dalszej pracy i pomocy oraz budzi pozytywne refleksje. Czekamy na występ w Sobieszewie za rok.

Alicja Dudaniec
LC Gdańsk Amber