kadencji 2020/2021

PDG Katarzyna Gebert

Kuchnia dla Hospicjum w Sopocie

DOM HOSPICYJNY w SOPOCIE potrzebuje NOWĄ KUCHNIĘ, bo dotychczasowa odmówiła pracy po kilkunastu latach działania - taki apel zamieściłyśmy w połowie marca 2021 r. na FB, prosząc o wsparcie finansowe zakupu kuchni.

Z wielką radością informujemy, że Ludzie Otwartych Serc dołączyli do nas ze swoimi cegiełkami i po tygodniu od apelu uruchomiłyśmy płatność za nową kuchnię dla Hospicjum. Montaż urządzenia w ciągu tygodnia!!!! 29 marca 2021 r. nowa kuchnia już działała w Domu Hospicyjnym im. Św.Józefa w Sopocie. Święta Wielkanocne zabezpieczone :)

Jeszcze raz BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM - razem po raz kolejny podaliśmy pomocną dłoń potrzebującym!

KAŻDA KWOTA MA ZNACZENIE - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

PDG Katarzyna Gebert
Prezydent Klubu kadencji 2020/2021
zdjęcia ze zbiorów własnych Klubu

W pandemii też działamy - kolejny dar dla Hospicjum w Pucku

Czas pandemii jest szczególnie trudny dla pozyskiwania funduszy na realizację projektów prospołecznych. Dotychczasowe sposoby działania nie mają teraz racji bytu. Od roku nie mamy już możliwości organizowania imprez kulturalnych, które były naszymi głównymi źródłami przychodów. Tym bardziej jesteśmy dumne z miłego zakończenia realizowanego od listopada 2020 roku projektu na rzecz puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, którego celem było wyposażenia pokoju wraz z łazienką w nowo wybudowanym skrzydle obiektu.
By pozyskać niezbędne fundusze zorganizowałyśmy ⇒aukcję na "Allegro Charytatywni". Założeniem było wystawienie na aukcji przedmiotów, które mogą być świątecznym prezentem. Każda z Amberek przekazała przedmioty do licytacji, wiele przedmiotów otrzymałyśmy w prezencie od  naszych sympatyków. Na  aukcji znalazły się: biżuteria, porcelana, torebki, grafiki, kalendarze, książki, płyty, świąteczne wypieki, torty i wiele innych. Emocje przy okazji licytacji niektórych przedmiotów były wielkie. Furorę zrobiła książka Ojca Grzegorza Kramera, która osiągnęła cenę ponad 5000 zł. Nierzadko osoby, które nie znalazły nic dla siebie wśród licytowanych darów - przekazywały darowizny pieniężne na konto LC Gdańsk Amber. Wszystkim Darczyńcom za ich wielkie serca - dziękujemy!

W styczniu 2021 roku przekazałyśmy Hospicjum w Pucku darowiznę pieniężną w kwocie 21.900 zł. A już pod koniec lutego dwie przedstawicielki Amberek (tylko dwie ze względów pandemicznych) miały wielką przyjemność przeciąć czerwoną wstęgę i symbolicznie oddać do użytku nowy pokój dla podopiecznych puckiego Hospicjum. Uroczystość ta to przysłowiowa "wisienka na torcie" naszych działań charytatywnych na rzecz Puckiego Hospicjum. Trzy lata temu  w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie zbierałyśmy fundusze na rozbudowę hospicjum. Koncert "Wyśpiewaj nadzieję" był ogromnym sukcesem finansowym. Teraz w nowym budynku pokój nr 13 oznakowany jest emblematem LC Gdańsk Amber - jesteśmy jego patronem!
Mimo przeciwności, które dotknęły cały świat, wspólnymi siłami z sympatykami Amberkowych działań nadal pomagamy ludziom w potrzebie. To nas spaja, to dodaje nam siły i wiary w sens każdego, nawet niewielkiego wyzwania, które pojawia się przed nami.

We Serve!

Mirosława Szczęsna
PastPrezydent LC Gdańsk Amber

AMBERKI przeciw koronawirusowi

Członkinie LC Gdańsk Amber włączyły się aktywnie we wspieranie działań, związanych z walką z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne na:

• wyżywienie świąteczne dla 100 podopiecznych domów dziecka w Gdańsku

Od kwietnia br. Klub rozpoczął finansowanie bezpłatnego wykonywania testów w Laboratoriach Medycznych INVICTA Sp. z o.o. w Gdańsku na obecność na obecność wirusa SARS-Cov-2 wsród lekarzy, personelu medycznego oraz potrzebujących osób, ktore są narażone na bezposredni kontakt z nosicielami wirusa lub osobami zakazonymi. Akcja ta prowadzona jest z funduszy przekazywanych na ten cel przez darczyńców: osoby fizyczne i firmy.

Dołacz do nas! Przekaż darowiznę na wykonanie testów (koszt 1 badania to 430 zł) na konto bankowe LC Gdańsk Amber Alior Bank S.A. 66 2490 0005 0000 4500 9806 6578 z dopiskiem: "testy na SARS-Cov-2"

KG

Zbieramy, by ulżyć niepełnosprawnym

Dzisiaj przy gate 19 na lotnisku w Gdańsku-Rębiechowie nasza Mireczka ustawiła skarbonkę Amberek.
Co najmniej rok tam będzie stała i zapełniać ją będą Ci, którzy zechcą wesprzeć nasz projekt zakupu ELEKTRYCZNYCH PODNOSNIKÓW DO TRANSPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH dla podopiecznych Hospicjów w: Sopocie, Gdyni i Pucku oraz dla Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gdańsku-Sobieszewie:)
Pamiętajcie: GATE 19 - GDAŃSK-RĘBIECHOWO!!!!

KG
zdjęcia: zbiory własne Klubu

WYŚPIEWALIŚMY nadzieję!

W czwartek 1 marca br. w Puckim Hospicjum pw. Św. Ojca Pio miała miejsce miła uroczystość przekazania przez członkinie Lions Klub Gdańsk Amber czeków - darowizn o wartości 40.000 zł każdy - dla Hospicjum Domowego im.Św.Judy Tadeusza w Wejherowie i Hospicjum im.św.Ojca Pio w Pucku.
Środki pozyskane zostały podczas koncertu charytatywnego "Wyśpiewaj nadzieję", który odbył się 11 lutego 2018 r. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.Dzięki zaangażowaniu w organizację koncertu wielu osób o wielkich, otwartych sercach i spontanicznym, wolontaryjnym działaniu - przychód = dochód z koncertu wyniósł 80 000 zł
Dziękujemy ofiarodawcom, sponsorom i wszystkim,którzy bezinteresownie wsparli ideę koncertu. Wspólnie pięknie WYŚPIEWALIŚMY NADZIEJĘ!