LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021/2022

PDG Katarzyna Gebert


 

  Organizacja Pożytku Publicznego [OPP] od VII'2004 r. W pandemii też działamy - kolejny dar dla Hospicjum w Pucku

Czas pandemii jest szczególnie trudny dla pozyskiwania funduszy na realizację projektów prospołecznych. Dotychczasowe sposoby działania nie mają teraz racji bytu. Od roku nie mamy już możliwości organizowania imprez kulturalnych, które były naszymi głównymi źródłami przychodów. Tym bardziej jesteśmy dumne z miłego zakończenia realizowanego od listopada 2020 roku projektu na rzecz puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, którego celem było wyposażenia pokoju wraz z łazienką w nowo wybudowanym skrzydle obiektu.
By pozyskać niezbędne fundusze zorganizowałyśmy ⇒aukcję na "Allegro Charytatywni". Założeniem było wystawienie na aukcji przedmiotów, które mogą być świątecznym prezentem. Każda z Amberek przekazała przedmioty do licytacji, wiele przedmiotów otrzymałyśmy w prezencie od  naszych sympatyków. Na  aukcji znalazły się: biżuteria, porcelana, torebki, grafiki, kalendarze, książki, płyty, świąteczne wypieki, torty i wiele innych. Emocje przy okazji licytacji niektórych przedmiotów były wielkie. Furorę zrobiła książka Ojca Grzegorza Kramera, która osiągnęła cenę ponad 5000 zł. Nierzadko osoby, które nie znalazły nic dla siebie wśród licytowanych darów - przekazywały darowizny pieniężne na konto LC Gdańsk Amber. Wszystkim Darczyńcom za ich wielkie serca - dziękujemy!

W styczniu 2021 roku przekazałyśmy Hospicjum w Pucku darowiznę pieniężną w kwocie 21.900 zł. A już pod koniec lutego dwie przedstawicielki Amberek (tylko dwie ze względów pandemicznych) miały wielką przyjemność przeciąć czerwoną wstęgę i symbolicznie oddać do użytku nowy pokój dla podopiecznych puckiego Hospicjum. Uroczystość ta to przysłowiowa "wisienka na torcie" naszych działań charytatywnych na rzecz Puckiego Hospicjum. Trzy lata temu  w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie zbierałyśmy fundusze na rozbudowę hospicjum. Koncert "Wyśpiewaj nadzieję" był ogromnym sukcesem finansowym. Teraz w nowym budynku pokój nr 13 oznakowany jest emblematem LC Gdańsk Amber - jesteśmy jego patronem!
Mimo przeciwności, które dotknęły cały świat, wspólnymi siłami z sympatykami Amberkowych działań nadal pomagamy ludziom w potrzebie. To nas spaja, to dodaje nam siły i wiary w sens każdego, nawet niewielkiego wyzwania, które pojawia się przed nami.

We Serve!

Mirosława Szczęsna
PastPrezydent LC Gdańsk Amber