Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Inne projekty » Działalność » inne projekty » Konferencja POLSCY LIONI DZIECIOM i MŁODZIEŻY - 16.05.2008 r.
Członkinie LC Gdańsk Amber włączyły się aktywnie we wspieranie działań, związanych z walką z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne na: posiłki dla ratowników medycznych - posiłki są przygotowywane przez kucharzy z restauracji hotelu So Stay (Gdańska Fundacja Inicjatyw Społecznych przyjmuje darowizny i kupuje niezbędne prodkty... więcej
05/04/2020
W dniach 8-12 czerwca 2017 r. na sopockim hipodromie odbywały się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CSIO'2017. Organizatorzy umożliwili nam postawienie "stoiska" lioneskiego i prezentowania naszej działalności. Każdego dnia członkowie trójmiejskich Klubów Lions od rana do późnego popołudnia promowali nasz Ruch i opowiadali gościom zawodów hippicznych o działalności polskich... więcej
12/06/2017
Wiosna wciąż się waha, czy to już najlepszy czas na przyjście, wszyscy to czujemy w chłodnym powiewie wiatru. Ale dzielnie i prawie w komplecie przybywamy zaproszone przez Lorettę Neufeldt do nadmorskiego Hotelu Novotel Marina w Gdańsku-Jelitkowie, bysadzeniem młodziutkich drzewek obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi. Hasło „Las bliżej nas” otwiera przed nami podwoje i ogrody... więcej
14/04/2011
W Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencję pt. Polscy Lioni Dzieciom i Młodzieży. Połączono ją z odbywającymi się równolegle w dniach 16 – 18 maja warsztatami Lions-Quest.  Założeniem konferencji było jak najszersze rozpropagowanie  działań polskich Lionów w społeczeństwie. Zaproszeni... więcej
16/05/2008

Konferencja POLSCY LIONI DZIECIOM i MŁODZIEŻY - 16.05.2008 r.

program konferencjiW Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencję pt. Polscy Lioni Dzieciom i Młodzieży. Połączono ją z odbywającymi się równolegle w dniach 16 – 18 maja warsztatami Lions-Quest. 
Założeniem konferencji było jak najszersze rozpropagowanie  działań polskich Lionów w społeczeństwie. Zaproszeni zostali przedstawiciele władz miast: Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz ościennych Wejherowa i Pruszcza Gdańskiego. Zaproszono nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkół i ośrodków wychowawczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ośrodków pomocy, studentów. Obecni byli tez Lioni z lokalnych Klubów.

Wydano specjalnie przygotowaną ulotkę oraz plakaty. 
Park Naukowo Technologiczny w GdyniW programie konferencji znalazły się informacje o lioniźmie, jego historii, idei, działaniach na świecie i w Polsce, dokładne omówienie programu Lions-Quest i jego wdrażanie w polskich szkołach. Przedstawiciele tego programu w Holandii Alie Heinkens i Gert Jan den-Adel przekazali zebranym jak ten program realizowany jest w Holandii. Natomiast dyrektor gimnazjum w Bydgoszczy Małgorzata Kryś przedstawiła w jaki sposób jej szkoła wdraża program Lions-Quest. 
Tę część konferencji koordynowała Dyrektor Programu w Polsce Lion Maria Czerniecka. 

DG Katarzyna GebertNa konferencji przedstawiono ideę i przebieg konkursu Plakat Pokoju – zorganizowano też wystawę wyróżnionych prac z kilku lat, sponsorowanych przez różne kluby, przekazano informacje i efekt, jakie dla młodych Polaków niesie funkcjonowanie programu wymiany młodzieżowej i organizowania w Polsce corocznie obozu dla młodzieży z różnych krajów. 
Przedstawiono też prezentacje z działalności charytatywnej lionów w Polsce w stosunku do dzieci i młodzieży oraz prezentację działań LEO. 

ImageW przerwie obrad zagrała na skrzypcach IV część Symfonii Hiszpańskiej Edwarda Lalo siostra stypendystki lionów Agnieszki Jarosz – 13-letnia  Ewa Jarosz. 

Była to pierwsza  konferencja informacyjna na temat działań Lionów w określonym obszarze. 
Pozwoliła na pewne rozpropagowanie idei lionizmu oraz nawiązanie kontaktów – zebrano wszystkie adresy placówek i osób, które wzięły udział w konferencji. Kontakty te pomogą w przyszłości przy organizacji warsztatów Lions-Quest oraz podobnej konferencji. 
Helena ProlejkoNa zorganizowanie konferencji Okręg 121 Polska pozyskał grant celowy z LCI. 

Helena Sokołowska-Prolejko 
LC Gdańsk Amber 
Pełnomocnik Gubernatora ds. Programu Pomocy Dzieciom i Młodzieży

 

 Maria Czerniecka  Aleksander Orłowski
 Alje z Holandii  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image