Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Inne projekty » Działalność » inne projekty
Członkinie LC Gdańsk Amber włączyły się aktywnie we wspieranie działań, związanych z walką z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne na: posiłki dla ratowników medycznych - posiłki są przygotowywane przez kucharzy z restauracji hotelu So Stay (Gdańska Fundacja Inicjatyw Społecznych przyjmuje darowizny i kupuje niezbędne prodkty... więcej
05/04/2020
W dniach 8-12 czerwca 2017 r. na sopockim hipodromie odbywały się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CSIO'2017. Organizatorzy umożliwili nam postawienie "stoiska" lioneskiego i prezentowania naszej działalności. Każdego dnia członkowie trójmiejskich Klubów Lions od rana do późnego popołudnia promowali nasz Ruch i opowiadali gościom zawodów hippicznych o działalności polskich... więcej
12/06/2017
Wiosna wciąż się waha, czy to już najlepszy czas na przyjście, wszyscy to czujemy w chłodnym powiewie wiatru. Ale dzielnie i prawie w komplecie przybywamy zaproszone przez Lorettę Neufeldt do nadmorskiego Hotelu Novotel Marina w Gdańsku-Jelitkowie, bysadzeniem młodziutkich drzewek obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi. Hasło „Las bliżej nas” otwiera przed nami podwoje i ogrody... więcej
14/04/2011
W Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencję pt. Polscy Lioni Dzieciom i Młodzieży. Połączono ją z odbywającymi się równolegle w dniach 16 – 18 maja warsztatami Lions-Quest.  Założeniem konferencji było jak najszersze rozpropagowanie  działań polskich Lionów w społeczeństwie. Zaproszeni... więcej
16/05/2008

AMBERKI przeciw koronawirusowi

Członkinie LC Gdańsk Amber włączyły się aktywnie we wspieranie działań, związanych z walką z pandemią koronawirusa, przekazując darowizny pieniężne na:

  • posiłki dla ratowników medycznych - posiłki są przygotowywane przez kucharzy z restauracji hotelu So Stay (Gdańska Fundacja Inicjatyw Społecznych przyjmuje darowizny i kupuje niezbędne prodkty żywnościowe) 
  • wyżywienie świąteczne dla 100 podopiecznych domów dziecka w Gdańsku  

Od kwietnia br. Klub rozpoczął finansowanie bezpłatnego wykonywania testów w Laboratoriach Medycznych INVICTA Sp. z o.o. w Gdańsku na obecność na obecność wirusa SARS-Cov-2 wsród lekarzy, personelu medycznego oraz potrzebujących osób, ktore są narażone na bezposredni kontakt z nosicielami wirusa lub osobami zakazonymi. Akcja ta prowadzona jest z funduszy przekazywanych na ten cel przez darczyńców: osoby fizyczne i firmy.

Dołacz do nas! Przekaż darowiznę na wykonanie testów (koszt 1 badania to 430 zł) na konto bankowe LC Gdańsk Amber Alior Bank S.A. 66 2490 0005 0000 4500 9806 6578 z dopiskiem: "testy na SARS-Cov-2"

KG

Prezentujemy Ruch Lions

W dniach 8-12 czerwca 2017 r. na sopockim hipodromie odbywały się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CSIO'2017. Organizatorzy umożliwili nam postawienie "stoiska" lioneskiego i prezentowania naszej działalności.
Każdego dnia członkowie trójmiejskich Klubów Lions od rana do późnego popołudnia promowali nasz Ruch i opowiadali gościom zawodów hippicznych o działalności polskich Lionów.
Banery, ulotki, archiwalne wydania magazynu "Polski Lion" i "krówki"-ciągutki z naszym logo przyciągały do naszego stoiska, a psiak Wiesława z LC Gdańsk-1 był jednym z naszych najsympatyczniejszych "magnesów"...

KG

DZIEŃ ZIEMI z LC Gdańsk Amber - 14.04.2011 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieWiosna wciąż się waha, czy to już najlepszy czas na przyjście, wszyscy to czujemy w chłodnym powiewie wiatru. Ale dzielnie i prawie w komplecie przybywamy zaproszone przez Lorettę Neufeldt do nadmorskiego Hotelu Novotel Marina w Gdańsku-Jelitkowie, bysadzeniem młodziutkich drzewek obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi.
Hasło „Las bliżej nas” otwiera przed nami podwoje i ogrody gościnnego hotelu. Czekają tam już na nas Loretta wraz z sympatycznym Panem Leśnikiem – przedstawicielem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych  i pracownicy hotelu. Wszyscy mamy w planie wspólną zabawę w sadzenie wybranych przez siebie drzewek, dając im szansę na urośnięcie w przyszłym nadmorskim lesie szumnie przez nas nazwanym Amber Wood.
proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieCo prawda nie wszystkie sadzonki zostały zidentyfikowane przez pełnych zapału ogrodników - amatorów, ale już rosną posadzone przez nas samodzielnie lub z pomocą zaprzyjaźnionej z hotelem firmy ogrodniczej. A każde wybrane przez nas drzewko zostało udekorowane naszymi imiennymi tabliczkami z logo LC Gdańsk Amber. Bo przecież to nasz las...Smile
Po pracy przyszedł czas na poczęstunek zaoferowany przez naszą gospodynię Lorettę. proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieNa stołach kolorowo uśmiechały się do nas przekąski, wiosenne kiełki i różnorodne soki, choć prawdziwym balsamem na schłodzone dusze były ciepłe dania ze świetną zupą z cukinii  na czele. A konkurs ze znajomości historii hotelu wprowadził lekki powiew adrenaliny pomiędzy stoliki. Z niewielką pomocą uśmiechniętej załogi udało mi się wygrać śliczny album pełen zielonych zdjęć lasu (chętnym pożyczę lub zaproszę na oglądanie....
Dziękujemy wszystkim za gościnność i miłe chwile spędzone w ogrodach Hotelu Marina. Obiecałyśmy sobie wpadać do naszych podopiecznych drzewek, by je doglądać i dopieszczać, by wyrosły na Amber Wood. 
A wiosna w końcu przyszła...smiley

Hanna Zamorska 
LC Gdańsk Amber

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie

proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieproszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie

Konferencja POLSCY LIONI DZIECIOM i MŁODZIEŻY - 16.05.2008 r.

program konferencjiW Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencję pt. Polscy Lioni Dzieciom i Młodzieży. Połączono ją z odbywającymi się równolegle w dniach 16 – 18 maja warsztatami Lions-Quest. 
Założeniem konferencji było jak najszersze rozpropagowanie  działań polskich Lionów w społeczeństwie. Zaproszeni zostali przedstawiciele władz miast: Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz ościennych Wejherowa i Pruszcza Gdańskiego. Zaproszono nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkół i ośrodków wychowawczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, ośrodków pomocy, studentów. Obecni byli tez Lioni z lokalnych Klubów.

Wydano specjalnie przygotowaną ulotkę oraz plakaty. 
Park Naukowo Technologiczny w GdyniW programie konferencji znalazły się informacje o lioniźmie, jego historii, idei, działaniach na świecie i w Polsce, dokładne omówienie programu Lions-Quest i jego wdrażanie w polskich szkołach. Przedstawiciele tego programu w Holandii Alie Heinkens i Gert Jan den-Adel przekazali zebranym jak ten program realizowany jest w Holandii. Natomiast dyrektor gimnazjum w Bydgoszczy Małgorzata Kryś przedstawiła w jaki sposób jej szkoła wdraża program Lions-Quest. 
Tę część konferencji koordynowała Dyrektor Programu w Polsce Lion Maria Czerniecka. 

DG Katarzyna GebertNa konferencji przedstawiono ideę i przebieg konkursu Plakat Pokoju – zorganizowano też wystawę wyróżnionych prac z kilku lat, sponsorowanych przez różne kluby, przekazano informacje i efekt, jakie dla młodych Polaków niesie funkcjonowanie programu wymiany młodzieżowej i organizowania w Polsce corocznie obozu dla młodzieży z różnych krajów. 
Przedstawiono też prezentacje z działalności charytatywnej lionów w Polsce w stosunku do dzieci i młodzieży oraz prezentację działań LEO. 

ImageW przerwie obrad zagrała na skrzypcach IV część Symfonii Hiszpańskiej Edwarda Lalo siostra stypendystki lionów Agnieszki Jarosz – 13-letnia  Ewa Jarosz. 

Była to pierwsza  konferencja informacyjna na temat działań Lionów w określonym obszarze. 
Pozwoliła na pewne rozpropagowanie idei lionizmu oraz nawiązanie kontaktów – zebrano wszystkie adresy placówek i osób, które wzięły udział w konferencji. Kontakty te pomogą w przyszłości przy organizacji warsztatów Lions-Quest oraz podobnej konferencji. 
Helena ProlejkoNa zorganizowanie konferencji Okręg 121 Polska pozyskał grant celowy z LCI. 

Helena Sokołowska-Prolejko 
LC Gdańsk Amber 
Pełnomocnik Gubernatora ds. Programu Pomocy Dzieciom i Młodzieży

 

 Maria Czerniecka  Aleksander Orłowski
 Alje z Holandii  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image
 Image  Image