LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021/2022

PDG Katarzyna Gebert


Aukcja na Allegro.Charytatywni

Jak pomagać potrzebującym w czasie pandemii? zastanawiają się wszyscy Lioni - nie tylko w Polsce. Potrzeb nie ubyło. Ludzi w potrzebie również nie. 

Gros funduszy przeznaczyłyśmy na wiosnę na doraźną pomoc w walce z pandemią, licząc na to, że po wakacjach uda się wznowić akcje pozyskiwania funduszy na działania statutowe, na wspieranie naszych beneficjentów. Niestety - los i koronawirus postanowili inaczej. 

Ale nie chcemy się poddawać! Szukamy możliwości i pomysłów i... jest! Allegro.pl oferuje organizacjom pozarządowym bezkosztową możliwość organizowania zbiórek i licytacji. Startujemy! Przechodzimy formalną weryfikację i otrzymujemy placet. Rozpuszczamy wśród naszych członkiń i przyjaciół wici o poszukiwaniu przedmiotów na licytację. Każdego dnia darów na naszej zakładce w Allegro przybywa!

Z puckiego Hospicjum im. Św. Ojca Pio, naszego beneficjenta, przychodzi prośba o wsparcie w wyposażaniu pokoi z łazienkami w nowowybudowanym skrzydle obiektu. To jest dla nas świetny cel! Półtora roku temu zorganizowałyśmy (pod przewodnictwem naszej Mirki Szczęsnej) wspaniały koncert w wejherowskiej Filharmonii, dochód z którego wsparł działalność Hospicjum w Pucku. Postanawiamy kontynuować działania dla tej wspaniale prowadzonej placówki, którą przed laty wymyślił i zorganizował Ks. Jan Kaczkowski.

Jeśli zechcecie Państwo wesprzeć ten projekt (wszak zbliża się czas światecznych prezentów) - zapraszamy na https://allegro.pl/charytatywni/stowarzyszenie-lions-club-gdansk-amber/cele/wyposazenie-pokoju-dla-podopiecznych-hospicjum-im-sw-ojca-pio-w-pucku Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się wesprzeć podopiecznych Hospicjum w Pucku!

PDG Kasia Gebert
Prezydent LC Gdańsk Amber 2020/2021