LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Jego członkiniami są kobiety, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. 
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego...
 od VII'2004 r. 
PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2020/2021

Mirosława Szczęsna


ARIE na DOBRY WIECZÓR

W niedzielę 12 listopada br. po raz kolejny nasz Klub zorganizował spotkanie, na którym wspólnie z przyjaciółmi, hojnymi darczyńcami oraz wieloma Lionami staraliśmy się zebrać wystarczające środki, aby w życie poszkodowanych przez kataklizmy lub inne nieszczęścia wnieść odrobinę ulgi i radości.
Nie pozostajemy obojętne na wyzwania losu i w miarę swoich możliwości służymy pomocą – naszym lioneskim mottem jest przecież “we serve”….
Spotkaliśmy się w ten listopadowy wieczór, aby posłuchać  najwyższej klasy barytonu Leszka Skrli, znanego w Polsce i za granicą artysty scen operowych, który okazał się także błyskotliwym i ciepłym człowiekiem, umiejącym nawiązać fantastyczny kontakt ze swoją publicznością. A także by spędzić miło czas ze sobą. Ale przede wszystkim po to, aby przy tej okazji pomóc mieszkańcom Pomorza, poszkodowanym w wyniku ogromnej nawałnicy, która przeszła nad naszym województwem w sierpniu 2017 roku.
Tegoroczna impreza miała więc na celu zebranie funduszy, które zamierzamy przeznaczyć  na pomoc dla tych rodzin z gminy Dziemiany, które najbardziej ucierpiały w wyniku wichury. Ludzie ci w wielu przypadkach stracili większość majątku, a lasy prywatne, które były dla nich głównym źródłem utrzymania, zostały często niemal całkowicie zdewastowane.
Impreza odbyła się w zacnych i stylowych wnętrzach Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku. Oprócz spotkania z Leszkiem Skrlą – gwiazdą tego wieczoru – przygotowałyśmy także szereg innych atrakcji dla naszych gości. Były więc poczęstunki: słodki bufet, lampka wina, przepyszny i przepiękny wielki tort (ofiarowany - jak i w ubiegłych latach – przez firmę Cymes z Pruszcza Gdańskiego), była zabawa fantowa, w której wszystkie fanty wygrywały, a niektóre nawet dwukrotnie! była (chwilami nawet zacięta) licytacja dzieł sztuki; było losowanie cennych i super atrakcyjnych nagród; były zabawy i żarty z publicznością, które dowcipnie i umiejętnie inicjował prowadzący naszą imprezę pan Bogdan Szczepański.
Nad całością czuwała Beata Oworuszko, Prezydent naszego Klubu w kadencji 2017/2018, która dołożyła starań, aby tegoroczne fanty były wyjątkowo bogate i urozmaicone, aby wszystko przebiegało zgodnie z planem i aby goście dobrze się bawili.

To był naprawdę udany wieczór!

Aleksandra Ronay
I Wiceprezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2017/2018
autor zdjęć: Gordon Blackler