To był zgrany duet!

Mowa o wyjątkowym, majowym wieczorze charytatywnym „WspieraMY”, który 28 maja 2015 r. zorganizowały w sopockiej Zatoce Sztuki współpracujące ze sobą Jotun Polska i Lions Club Gdańsk Amber.
Zaproszonych gości witały panie: prezes Jotun Polska Karolina Karwowska-Dworak oraz prezydent LC Gdańsk Amber Jolanta Szydłowska, a towarzyszyli im Lidia Popiel (fotograf), Magda Bodis (PR manager Deni Cler Milano), oraz prezenter Tomasz Kammel.
Ten pogodny wieczór rozpoczął się dość nietypowo, od pokazu mody, a modelkami były zwykłe – niezwykłe kobiety.
Amberki oraz przedstawicielki Jotun pokazały najnowszą kolekcję Deni Cler i rozgrzały publiczność.
„Jeżeli trzeba zebrać pieniądze na jakiś cel, to gotowe jesteśmy na wiele rzeczy. Poświęciłyśmy się, występując jako modelki. To jest jednak jakieś przeżycie dla kobiety, przełamać się i pokazać się publicznie” – to słowa naszej prezydent Jolanty Szydłowskiej. „To był nietypowy pokaz mody, ponieważ modelkami były panie pracujące w typowo męskiej firmie” wtórowała Karolina Karwowska-Dworak.
Publiczność doceniła ten gest, były ciepłe komentarze, okrzyki zachwytu i gromkie oklaski. To zdopingowało nasze modelki i przechadzały się po wybiegu niczym profesjonalistki.
I tak w Zatoce Sztuki zrobiło się gorąco, goście chętnie brali udział w licytacjach, które brawurowo poprowadził Tomasz Kammel. Każda aukcja kończyła się wysoką stawką wygranej, a zamiast charakterystycznego uderzenia młotkiem – był stukot butów prowadzącego.
Zaoferowano mnóstwo biżuterii, bonów kosmetycznych, voucherów do SPA i na romantyczne kolacje. Wielką atrakcją okazała się licytacja weekendu z Mercedesem oraz sesji zdjęciowej Lidii Popiel, która ze wzruszeniem obserwowała „walkę” licytujących.
Biżuterię przekazaną przez sponsora Amber Mix Gdańsk można było kupić na licytacji cichej.  Nie zabrakło też tradycyjnej zabawy fantowej, w której każdy los wygrywał.
Zebrana dla naszych podopiecznych kwota ponad 26 tysięcy zł, pozwoli na zakup altany dla przedszkolaków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni oraz aparatury (koflatora) dla pacjentów Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni.
Wieczór uświetniła muzyka zespołu Trio Magicsound, wernisaż fotograficzny Lidii Popiel „Królowe Stoczni”, a przepyszne dania rybne zaserwował zwycięzca III edycji programu „Top Chef” Sebastian Olma.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję swoją obecnością, hojnością i wysiłkiem włożonym w uzbieranie funduszy należą się gorące podziękowania.
To dzięki Wam drodzy goście, nasi podopieczni otrzymują to, o czym marzą, czego potrzebują i co ułatwia im życie.

Dorota Michalska
LC Gdańsk Amber