Wigilia "AMBEREK" - 14.12.2009 r.

proszę kliknąć, by powiększyćW pięknych, nastrojowych wnętrzach restauracji w Pałacu Opatów w Gdańsku-Oliwie spotkałyśmy się w poniedziałkowy wieczór na kolacji wigilijnej. Przy blasku świec i światełek choinki złożyłam w imieniu nas wszystkich życzenia „grudniowym” solenizantkom, a następnie życzenia świąteczne, połamałam opłatek i serdecznym uściskom oraz całusom towarzyszącym tej chwili nie było końca, gdyż frekwencja na tegorocznym spotkaniu wigilijnym była wyjątkowa - 23 koleżanki!
PREZYDENT JOASIA WASILUK SKŁADA ŻYCZENIA - proszę kliknąć, by powiększyćObdarowałam też koleżanki mikołajkowymi upominkami, zapewniając , że w  ten magiczny wieczór wszystkie przekazane serdeczności się spełniają. Ale Mikołajów było więcej: koleżanka Beata Oworuszko przygotowała prezenty z  „mlecznej krainy” spółdzielni, której prezesuje, a Ela Menegon ofiarowała urocze aniołkowe zawieszki, własnoręcznie zrobione przez Jej uzdolnioną córkę Karolinę.
Był to również bardzo ważny wieczór dla kandydatki Doroty KuczyńskiejKASIA CZAJKA, DOROTA KUCZYŃSKA i ELA DZIWULSKA - proszę kliknąć, by powiększyćktórą uroczyście, zgodnie z klubową tradycją, wspólnie przyjęłyśmy do naszego grona. Po wysłuchaniu kodeksu etycznego, odczytanego przez past prezydent Małgosię Kolesińską, Dorota złożyła lioneskie przyrzeczenie, powtarzając „3x tak” za wiceprezydentem Elą Dziwulską. Po chwili w klapie Doroty marynarki błyszczał już znaczek Liona.
proszę kliknąć, by powiększyćOfiarowałam Jej też „Amberową Wyprawkę” czyli koszulkę, daszek i proporczyk - wszystko z logo LC Gdańsk Amber. II wiceprezydent Kasia Czajka wręczyła piękny bukiet kwiatów. Wzruszona faktem wejścia do historii ruchu Lions International, nowa członkini podziękowała zebranym i obdarowała wszystkie koleżanki zaproszeniami do salonu piękności. Gromkieproszę kliknąć, by powiększyćbrawa potwierdziły, jak bardzo cieszymy się Doroto, że jesteś w naszym gronie!
Przy tradycyjno-wigilijnym menu wieczór upłynął w bardzo miłej i pełnej życzliwości atmosferze, podkreślanej co chwila wspólnym śpiewaniem kolęd.
Na koniec poruszyłyśmy też parę pilnych i ważnych spraw klubowych - przecież już niedługo przed nami w styczniu „IV Amberek Kolędowanie” w Bychowie.
Przychodząc tak licznie na nasze wigilijne spotkanie - ostatnie w tym roku, pokazałyśmy, jak jesteśmy dla siebie ważne, jak doceniamy, to co robimy dla potrzebujących. ŚWIĄTECZNE AMBERKI - proszę kliknąć, by powiększyćPragnęłyśmy przekazać sobie „najtkliwsze” uczucia w „biblijnym chlebie”, jak cytowałam za Norwidem, mając świadomość pożytecznie przeżytych wspólnych chwil w mijającym roku.
Dziękuję Wam Koleżanki za to!

Joanna Wasiluk
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2009/2010

autorki zdjęć: Beata Oworuszko i Mirka Szczęsna

proszę kliknąć, by powiększyćSZCZĘŚLIWA DOROTA KUCZYŃSKA - proszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyć