XII Kolędowanie z Amberkami

Nasze XII Kolędowanie Amberek za nami. Możemy być dumne, że ten wspólny styczniowy wieczór stał się już naszą tradycją. Tym razem nie dopisał nam śnieg ale dopisali znamienici goście, znajomi i przyjaciele.
Nie zawiódł jak zwykle nasz patron Past Gubernator Alek Tomaszewski, mimo swoich 90 lat w pełnej formie i kondycji, jak zwykle dopisali Past Gubernator Wiesław Makarewicz z małżonką, prezydenci i członkowie wszystkich trójmiejskich klubów Lions: LC Gdynia, LC Sopot, LC Gdańsk Gedania, LC Gdańsk 1 oraz oczywiście my, Amberki.
Po raz drugi nasze Amberkowe Kolędowanie zorganizowałyśmy w pięknych i klimatycznych salach hotelu Rezydent w Sopocie, które od samego wejścia wprowadzają w nostalgiczny ale karnawałowy nastrój. Pięknie przygotowane stoły, białe obrusy, świece i kwiaty na stołach stworzyły świąteczny nastrój.
Wszystkich zebranych powitała Prezydent LC Gdańsk Amber Beata Oworuszko a zaraz za nią muzyka i śpiew zespołu Belcanto. Cztery młode panie z zespołu ,trzy śpiewające i jedna grająca na pianinie; to nie tylko uczta dla słuchu i duszy – najwyższej klasy głosy operetkowo-operowe - ale uczta dla wzroku: piękne dziewczyny, pięknie ubrane i pięknie śpiewające.
Jedna z nich, Anna Chmielecka to córka naszego kolegi Liona z LC Gdańsk Gedania i wieloletnia stypendystka tego klubu.
Po pierwszym kolędowym bloku muzycznym przyszedł czas na posiłek. Bardzo smaczna kolacja przygotowana w formie bufetu przez kucharzy hotelu Rezydent a po niej kolejny blok muzyczny. Tym razem znane wszystkim arie operetkowe. Trzeci blok muzyczny to już wspólne wszystkich kolędowanie. Pomagały nam w tym Panie z zespołu Belcanto oraz nasze Amberkowe śpiewniki.
Aby tradycji stało się zadość – nie zabrakło też na naszym Kolędowaniu tańców. Przy muzyce Dj-a bawiliśmy się prawie do północy.
Dziękujemy naszej Pani Prezydent za zorganizowanie wieczoru i kontynuację naszej tradycji. Dziękujemy również za wybranie na ten wieczór i prezentację tak wspaniałego zespołu wokalnego jakim są „dziewczyny” z zespołu Belcanto.

Elżbieta Szmyd
Członek LC Gdańsk Amber