XI Amberek Kolędowanie z Przyjaciółmi

Piękną tradycją stało się nasze coroczne, styczniowe kolędowanie. To szczególny czas kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi, przyjaciółmi i fanami Klubu. Jesteśmy w cudownych nastrojach, pełni ciepła i serdeczności. Każdego gościa, zmierzającego na nasze spotkanie witamy gorąco i z radością. Niektórych widujemy częściej, innych rzadziej. Jest o czym porozmawiać, co wspominać i opowiedzieć o nowych planach.
W tym roku spotkaliśmy się w mroźną sobotę 21 stycznia na uroczystej kolacji w hotelu Radisson Blu w Gdańsku.
Wieczór zainaugurował występ naszej stypendystki ze Szkoły Muzycznej w Gdańsku – Jany Tkaczuk z Ukrainy. Jana ma przepiękny, mocny głos. Zaśpiewała nam kilka kolęd polskich i ukraińską. Wprowadziła gości w melancholijny nastrój, pełen dobrych myśli i refleksji. Młodej artystce towarzyszył kwartet muzyczny - również uczniowie gdańskiej szkoły muzycznej.
Po występie Jany gości wieczoru serdecznie powitała Prezydent LC Gdańsk Amber Beata Oworuszko, a następnie przemówił do nas Gubernator Okręgu 121 Polska - Radek Bielicki, przybliżając wieloletnie dokonania Amberek i życząc nam sukcesów w dalszych działaniach prospołecznych w 2017 roku.
Po pełnej różnych morskich smaków kolacji, goście z dużą przyjemnością wysłuchali recitalu Krystyny Durys, która przy akompaniamencie swojego zespołu, zaczarowała nas swoim głosem, śpiewając kilka kolęd polskich i amerykańskich, a potem płynnie przeszła do światowych przebojów w klimatach jazzowych i bossa novy i.... goście - nie czekając na zaproszenie - ruszyli na parkiet.
Po występie artystki serwowano pyszne desery, które wprawiły wszystkich w szampański nastrój. I przyszedł w końcu czas, gdy Prezydent Beata Oworuszko zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania. A to lubimy najbardziej! Śpiewamy głośno, radośnie, czasem lepiej, czasem gorzej, z podziałem na głosy męskie i żeńskie. Było w nas tyle radości, że w ten nastrój wprowadziliśmy artystkę, która –choć nie było to w planach - ochoczo, z akompaniującym jej pianistą, włączyła się w nasz wspólny występ.
Po kolędowaniu, gdy przysiedliśmy do stołów, rozpoczęła się licytacja obrazu, printów oraz porcelany wykonanych przez gdańską artystkę Magdę Benedę. Szczytny cel tej licytacji - zebranie funduszy na zakup kolejnych urządzeń i sprzętów dla gdyńskiego hospicjum Św. Wawrzyńca spowodował, że również artystka Krystyna Durys niespodziewanie, ale bardzo dla nas przyjemnie - dołączyła do licytacji, przekazując swoją najnowszą płytę. To unikatowy egzemplarz Durys Band z autografami wszystkich członków zespołu oraz sławnych polskich muzyków jazzowych, występujących gościnnie na tej płycie. Z licytacji prowadzonej przez naszą koleżankę klubową Małgosię Kolesińską, która z kobiecym urokiem i humorem sprawnie ją poprowadziła, uzyskałyśmy fundusze, dzięki którym znów pomożemy innym.
Miły, sympatyczny wieczór zakończył się wspólnymi tańcami przy muzyce rozrywkowej.
Bawiliśmy się do północy, a rozstając się w tanecznym nastroju, umawialiśmy się na kolejne kolędowanie... taka to już nasza - Amberkowa - tradycja.

Dorota Michalska
I Wiceprezydent LC Gdańsk Amber