Spotkanie z członkiniami Lions Club SASTAMALA/LINDA z Finlandii,

Mamy właśnie za sobą przemiłe lioneskie spotkanie międzklubowe: my Amberki i członkinie LC Sastamala/Linda, które zjawiły się licznie – razem 25 gości, z czego 16 osób to Lioni, a pozostałe to osoby towarzyszące. Spotkaliśmy się 29 października 2016 r. w Villi Eva w Gdańsku-Wrzeszczu, którą zaczynamy już uważać za naszą honorową siedzibę. Gospodarze Villi Eva, Państwo Ewa i Tadeusz Kulczyccy, przygotowali wspaniale salę bankietową: wykwintnie nakryty stół, mnóstwo świeżych kwiatów, trzaskający ogień w kominku – o pysznym jedzeniu nie wspominając…..
Fińscy Lioni wnieśli do tego spotkania mnóstwo zaraźliwego optymizmu, energii i radości. Niedoskonałości językowe w niczym nie przeszkadzały ożywionej i przyjaznej komunikacji, wspólna długa kolacja była jednym pasmem przyjemności. W jej trakcie nasze panie Prezydent Beata Oworuszko i Leena Toivonen przedstawiły nas sobie wzajemnie, opowiedziały o tym, jakie są najważniejsze działania naszych Klubów, a koleżanka Ela Szmyd - Przewodnicząca Strefy Trójmiasto opowiedziała o płaszczyznach działania polskich Lionów w obrębie stref i całego Okręgu 121 Polska.
Spotkanie nasze uświetnił też swoją obecnością kolega Wojciech Dmochowski (z LC Gdynia) - przedstawiciel Polski w Baltic Sea Lions.
Super sprawnym tłumaczeniem przemówień zajęła się fińska Lionka o polskim rodowodzie, Monika Rehakka.
Wręczyłyśmy sobie nawzajem drobne upominki. Prezydent Beata Oworuszko zadbała o serwis fotograficzny, upamiętniający spotkanie, a nieoczekiwanym, nadzwyczajnym prezentem od naszych fińskich koleżanek były niby zaimprowizowane, lecz w istocie pięknie przygotowane, występy ich niewielkiego, ale świetnego chóru klubowego, które umiliły nasze spotkanie. To było COŚ!!! Naprawdę nam zaimponowały!
Będziemy wspominaćto spotkanie długo i bardzo ciepło. Zamierzamy też skorzystać z zaproszenia koleżanek z Sastamala i odwiedzić je w najbliższym czasie.

Aleksandra Ronay
Sekretarz Klubu