IX Kolędowanie Amberek

„...Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem ...”

„...Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich...”

Dla nas takim dniem jest dzień, w którym wszystkie razem, z rodzinami, przyjaciółmi spotykamy się, aby pośpiewać kolędy. 15 stycznia 2015 o godzinie 18.00 spotkaliśmy się w Pałacu w Leźnie. Powitała nas mimo braku śniegu i zimowych klimatów piękna choinka oraz mili gospodarze.

Pod świetnym kierunkiem Pani Ewy Rocławskiej i przy pięknej muzyce w wykonaniu Pana Marka Rocławskiego wszyscy dobrze się bawili. Rewelacyjny chór męski, świetny śpiew żeńskiej części kolędowników podobał  nam samym bardzo ale wywołał również zaskoczenie i komplementy ze strony pracowników Pałacu.

Mirka do śpiewników jakie jak co roku nam użycza dodała nowe kolędy. W tym roku między innymi była to „Kolęda dla nieobecnych”, kolęda dla tych którzy odeszli na zawsze.

Było więc i rzewnie i smutno i radośnie.

Było też ciepło, cieplutko bo spotkaliśmy się jak co roku, bo łączą nas cele silniejsze od drobiazgów i uciążliwości jakie niesie codzienność i stres. Byliśmy razem i nikt się śpieszył.  A śpiewając śpiewaliśmy też dla tych, którzy zostali w domach, wyjechali lub z innych powodów nie mogli tego dnia być z nami. My śpiewałyśmy, pamiętając o naszych nieobecnych Koleżankach.

Jolanta Szydłowska
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2014/2015