VIII Kolędowanie Amberek

Tegoroczne tradycyjne KOLĘDOWANIE AMBEREK (a ósme już z rzędu) nabrało trochę innego charakteru . Otóż po raz pierwszy  „nasze kolędowanie" zostało zorganizowane przy „męskim” wsparciu i udziale kolegów z LC Sopot.
Liczną grupą zebraliśmy się 18 stycznia w Pałacu Kościeszy w miejscowości Przyjażń k/Żukowa. Urokliwy kameralny „pałacyk” oddany został do użytku po gruntownej renowacji, kilkanaście miesięcy temu.
Palące się kominki  już od wejścia stworzyły ciepłą i miłą atmosferę, którą spotęgował leżący na zewnątrz śnieg i siarczysty mróz. Zima przyszła do nas jak na zamówienie, dokładnie w przeddzień kolędowego wieczoru.
Byłyśmy my, koledzy z LC Sopot, nasi małżonkowie, znajomi i przyjaciele, a z radością powitałyśmy również Annę Suchecką – I Wicegubernator Okręgu 121 Polska wraz z małżonkiem.
Po uroczystej kolacji w tzw. sali balowej, śpiewaliśmy nasze polskie kolędy przy akompaniamencie Valerego Filipova. Jego 11-letni synek (chory na autyzm) też pięknie zaśpiewał kilka kolęd.
Po kolędach nastał czas tańców, bawiliśmy się prawie do rana....... aby w niedzielny słoneczny i mroźny poranek we wspaniałych humorach powrócić do domów.

Kolejne KOLĘDOWANIE AMBEREK już za rok!!!! Zapraszamy !

Elżbieta Szmyd
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2013/2014