LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Dziś jego członkiniami jest 25 pań, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. We wspólnym działaniu na rzecz innych wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i możliwości.
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego, a najważniejszymi ich beneficjentami są młodzież i kobiety ze środowisk wiejskich.
 od VII'2004 r. 
AKTUALNOŚCI
05 grudzień 2018 r.
27 listopad 2018 r.
09 listopad 2018 r.

ZAPROSZENIA

PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2018/2019

Małgorzata Kolesińska


Asystor kaszlu od AMBEREK - 26.06.2012 r.

proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęć26 czerwca b.r. czlonkinie LC Gdańsk Amber przekazały Stowarzyszeniu Centrum Ochotników Cierpienia, działającemu na terenie Archidiecezji Gdańskiej i zajmującemu się osobami niepełnosprawnymi – urządzenie medyczne - asystor kaszlu.
Jest to urządzenie poprawiające bardzo komfort życia osób ciężko chorych, znajduje się ono na wyposażeniu większości hospicjów. Asystor kaszlu jest szczególnie niezbędny osobom chorującym na zanik mięśni. Mięśnie chorych osób ulegają osłabieniu, asystor pomaga oczyścić drogi oddechowe ze zbierającej się wydzieliny przy wszelkich infekcjach i przeziębieniach.proszę kliknąć na miniaturkę, by zobaczyć więcej zdjęć
Jest to urządzenie bardzo drogie (ok. 18.500 zł), więc większości chorych osób nie stać na jego zakup.
Podarowany przez Amberki asystor będzie używać podopieczny Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia - 9-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego. Chłopak jest sprawnym umysłowo dzieckiem, porusza się jednak na wózku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Helena Prolejko
Prezydent LC Gdańsk Amber
kadencji 2011/2012