LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Dziś jego członkiniami jest 25 pań, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. We wspólnym działaniu na rzecz innych wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i możliwości.
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego, a najważniejszymi ich beneficjentami są młodzież i kobiety ze środowisk wiejskich.
 od VII'2004 r. 
AKTUALNOŚCI
05 grudzień 2018 r.
27 listopad 2018 r.
09 listopad 2018 r.

ZAPROSZENIA

PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2018/2019

Małgorzata Kolesińska


Kolejne dary dla Hospicjum w Gdyni

Na przełomie roku, 9 stycznia 2016 r. spotkałyśmy się po raz kolejny z księdzem Grzegorzem Milochem, dyrektorem Dziecięcego Hospicjum Domowego „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. We wzruszającym nastroju przekazałyśmy nasz kolejny dar dla podopiecznych tego ośrodka: asystor kaszlu i koncentrator tlenu wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.
Zbiórka funduszy na ten zakup była jednym z celów dwóch charytatywnych wieczorów, organizowanych przez LC Gdańsk Amber w roku 2015. Na majowym spotkaniu „WspieraMY” w Zatoce Sztuki w Sopocie bawiłyśmy naszych gości pokazem mody, odgrywając rolę modelek. Wprawiłyśmy naszych znajomych w świetny nastrój, pokazując się z nieznanej im, a także nam samym -strony. Radości było co niemiara, a otworzyła ona portfele wszystkim, którym zależało na wspieraniu naszego projektu.
Jesienny, tradycyjny już wieczór, pod nazwą sugerującą kontynuację naszej zeszłorocznej akcji: „Wspieramy. Wieczór z Hanną Śleszyńską” był także świetną zabawą dla naszych gości. Przyjaciele Amberek po raz kolejny wykazali się hojnością, wiedząc komu pomagamy i na co przeznaczymy zebrane fundusze.
I tak dzięki temu wsparciu naszych darczyńców mogłyśmy znów spotkać się z gospodarzami Hospicjum. Po uroczystym przekazaniu asystora kaszlu i koncentratora, po symbolicznym ich rozpakowaniu z szarf w lioneskich kolorach, usiadłyśmy przy stole razem z księdzem Grzegorzem i paniami, opiekującymi się chorymi maluchami. Rozmowa przy skromnym słodkim poczęstunku prowadzona była w domowym nastroju -takim, jakim przepełnione jest Hospicjum, będące domem i oparciem dla wielu ciężko chorych dzieci. Wiele razy łzy wzruszenia pojawiały się w naszych oczach. Wiemy, że warto pomagać, także dla takich niezwyczajnych chwil.

Hanna Zamorska
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2015/2016
zdjęcia: Gordon Blackler