LIONS CLUB GDAŃSK AMBER
zainaugurował swoją działalność 17.10.1998 r. jako pierwszy w Polsce północnej, a szósty w kraju klub kobiecy. Dziś jego członkiniami jest 25 pań, które połączyła wrażliwość na potrzeby innych ludzi i chęć czynienia dobra. We wspólnym działaniu na rzecz innych wykorzystują swoją wiedzę, umiejętności i możliwości.
Działania Klubu skierowane są przede wszystkim do mieszkańców województwa pomorskiego, a najważniejszymi ich beneficjentami są młodzież i kobiety ze środowisk wiejskich.
 od VII'2004 r. 
AKTUALNOŚCI
05 grudzień 2018 r.
27 listopad 2018 r.
09 listopad 2018 r.

ZAPROSZENIA

PREZYDENT
KLUBU

kadencji 2018/2019

Małgorzata Kolesińska


Nie opuszcza ich pogoda ducha...

Czy może być coś piękniejszego niż szczery uśmiech dziecka i blask w oczach matki?
Spotkał mnie dziś taki widok w domu rodziny Piekarskich. A wszystko to za sprawą zakupu nowego wózka dla Krzysia.
Krzyś Piekarski jest chłopcem cierpiącym na spastyczne, czterokończynowe, dziecięce porażenie mózgowe – tak, to długa nazwa i niesie za sobą ogromne cierpienie, ból i niewygodę. Dodatkowo dziecko ma epilepsję i nie widzi…. a jednak potrafi uśmiechać się i wydawać odgłosy radości.
Dwa lata temu nasz Klub ufundował Krzysiowi profesjonalne łóżko rehabilitacyjne i od tej pory chłopiec stał się naszym podopiecznym.
Przez ten czas wiele zmieniło się w życiu Krzysia i jego mamy. Krzysiu zachorował i przeszedł zabieg endoskopowy, polegający na umieszczeniu w żołądku sondy poprzez ściany jamy brzusznej – potocznie zwany PEG (przezskórna endoskopowa gastrostomia). Stosuje się go w celu odżywiania pacjentów, którzy nie mogą przyjmować stałych pokarmów drogą doustną. W tym czasie zmarł ojciec Krzysia i chłopiec został sam z matką.
Oboje dzielnie znoszą trudy życia i nie opuszcza ich radość ducha. Tylko brać z nich przykład...
W ostatnim czasie Krzysiu urósł w dość szybkim tempie i potrzebny był dla niego nowy wózek. Tak więc nie czekając długo, Amberki zebrały fundusze i już nowy „pojazd” marki Optimus przyjechał na specjalne zamówienie. Wózek jest dopasowany do sylwetki dziecka. Ciało jest odpowiednio ułożone i ustabilizowane (ograniczniki, pasy). Sprzęt jest lekki i łatwy w prowadzeniu, jest wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria. Wózek wykonany jest z myślą o niepełnosprawnym i jego opiekunce. Jest ulgą dla matki i dziecka.
To ogromna radość dla nas wszystkich. Dla tych, którzy pomagają i dla tych, którzy tę pomoc z wdzięcznością przyjmują.
Dziękuję moim koleżankom klubowym za ten dzień. Cieszę się, że z Wami jestem.

Dorota Michalska
2 Wiceprezydent LC Gdańsk Amber