W dniu 6 marca 2018 r. po raz kolejny członkinie LC Gdańsk Amber wręczyły certyfikaty stypendialne dla uczniów Liceum Plastycznego w Gdyni... więcej
06/03/2018
Jotun Polska po raz kolejny wspiera uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni i przekazuje środki na ufundowanie stypendiów dla najzdolniejszych... więcej
26/11/2015
Program stypendialny dla młodzieży z województwa pomorskiego LC Gdańsk Amber prowadzi od 2002 roku. Znaczną część pozyskiwanych co roku przez nasz... więcej
08/12/2014
27 października 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla zdolnych i bardzo dobrych... więcej
27/10/2014
24 marca 2014 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla zdolnych i bardzo dobrych uczniów... więcej
24/03/2014
24 października 2013 r. wręczyłyśmy 7 stypendiów dla zdolnych uczniów Liceum Plastycznego w Gdyni, z którym również współpracujemy od kilku lat, a... więcej
24/10/2013
10 października 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim  odbyła się uroczystość wręczenia 18  stypendiów ufundowanych przez nasz... więcej
10/10/2013
W sali konferencyjnej budynku Starostwa w Pruszczu Gdańskim członkinie LC Gdańsk Amber po raz dwudziesty czwarty wręczyły certyfikaty stypendialne... więcej
16/03/2012
W dniu 21 grudnia br. w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, przy ul. Gnilnej 3 odbył się... więcej
21/12/2011
Dnia 24 października 2011 roku, na terenie Starostwa Powiatu Gdańskiego, z siedzibą w Pruszczu Gdańskim, zebrała się młodzież, członkowie Fundacji im.... więcej
24/10/2011
Jesień i wiosna to dla LC Gdańsk Amber czas finansowania programów charytatywnych skierowanych do młodzieży. Są to: fundusz... więcej
16/12/2010
We wtorek 30 marca 2010 roku w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny wręczono stypendia dla młodzieży osiągającej bardzo... więcej
30/03/2010
W piątkowe przedpołudnie 05.02.2010 r. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów semestralnych dla... więcej
05/02/2010
22.XII.2009 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku odbył się doroczny... więcej
22/12/2009
Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pomagamy » program stypendialny » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Piosenki z kapelusza

Piosenki z kapelusza

7 marca 2020 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się zorganizowany przez Lions Klub Gdańsk Amber koncert dobroczynny pt. „Piosenki z Kapelusza”. Beneficjentem byli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku Sobieszewie.
Na powitanie wszyscy goście otrzymali Gazetkę Wieczorną oraz losy z numerkami, zapowiadające  niespodziankę tego wieczoru. Wieczór z dużą atencją prowadził aktor Krzysztof Stasiorowski, za co składamy Mu serdeczne podziękowania. Po przywitaniu gości przez Prezydent Joasię Wasiluk rozpoczęła się krótka część  oficjalna.
Amberki uhonorowały Bursztynowym Sercem wieloletniego sponsora Pana Dariusza Czapiewskiego z firmy Z-27 oraz serdecznie podziękowały koleżance Jagodzie Michałkiewicz za Jej wieloletnie i bardzo skuteczne działania na rzecz naszych beneficjentów.
Następnie rozpoczął się fantastyczny koncert 10-letniej i bardzo utalentowanej skrzypaczki, uczennicy 3 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie, naszej stypendystki - Zoi Sygudy. Dziewczynka gra na skrzypcach dopiero 2,5 roku a koncertuje jak bardzo dojrzały muzyk. Akompaniatorem Zoi był pianista Wojtek Szymczewski.
Oczarowana koncertem publiczność udała się na przerwę na słodki poczęstunek - pyszny tort ufundowały, jak co roku, przez firmę Cymes z Pruszcza Gdańskiego.
W przerwie odbywała się tez cicha licytacja prac zaprzyjaźnionych artystów oraz naszych stypendystów uczniów Liceum Plastycznego w Gdyni, którzy ofiarowali nam bardzo ciekawe rzeźby z brązu oraz z ceramiki wypalanej metodą raku.
Druga część imprezy rozpoczęła się emocjonują  licytacją głośną, zakończoną, sukcesem.  Wszystkie licytowane przedmioty, zarówno na licytacji głośnej jak i cichej, znalazły nabywców, a nam Amberkom przybliżyły szansę na realizację planowanego celu, którym jest zakup specjalistycznych podnośników do transportu osób niepełnosprawnych, naszych  podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku Sobieszewie.
Po licytacji rozpoczął się interaktywny koncert aktorki scen muzycznych Agnieszki Babicz wraz z muzykami z zespołu Rama 111 Janem Rejnowiczem i Piotrem Nadolskim. Goście mogli losować tytuły piosenek, a artyści natychmiast je wykonywali. Rozbawiona publiczność niechętnie chciała pożegnać się z „Piosenkami z kapelusza”. Po ostatnim już bisie rozpoczęłyśmy realizację naszej niespodzianki. Teraz każdy z obdarowanych wcześniej losami uważnie słuchał czytanych głośno wylosowanych przez naszą „sierotkę” numerów. Aż pięć cennych nagród, ufundowanych przez naszych darczyńców, trafiło do gości - pobyty weekendowe w atrakcyjnych hotelach oraz super zabiegi w Salonie Urody Abacosun.
Nasz koncert „Piosenki z Kapelusza” był ostatnią imprezą publiczną w Trójmieście przed ogłoszeniem stanu epidemii koronawirusa. Miałyśmy wiele szczęścia, że zdążyłyśmy i że mamy tak wieu hojnych przyjaciół. W imieniu Lions Club Gdańsk Amber pragniemy podziękować naszym gościom, sponsorom  i sympatykom, bez udziału których impreza nie byłaby możliwa. Dzięki temu, że goście tak licznie przybyli i aktywnie uczestniczyli w koncercie możemy realizować nasze cele statutowe.

Krystyna Dałek
Sekretarz LC Gdańsk Amber