Jak co roku od wielu lat do Sobieszewa przybył Mikołaj - dojechał samochodem pełnym prezentów. Jak zwykle dopisali wierni... więcej
15/12/2022
Jak co roku w grudniu do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku-Sobieszewie, prowadzonego przez Siostry... więcej
14/12/2021
Nasze podopieczne z Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Siostry Pallotynki w Gdańsku-Sobieszewie, po raz kolejny... więcej
26/03/2021
02/12/2020
Jak co roku na Boże Narodzenie do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Pallotynek w Sobieszewie przychodzi Św. Mikołaj z... więcej
06/12/2019
Dwa razy do roku tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej... więcej
27/11/2018
W piękną, słoneczną niedzielę gościłam wraz z koleżanką klubową Olą w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w... więcej
07/02/2016
Dziewczęta z Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Sobieszewie czekały na ten dzień od wielu tygodni. Wiedzą, że tak jak co... więcej
25/11/2008

Turniej tenisowy - gramy dla Franka

W sobotę 20 maja 2017 roku odbyła się kolejna impreza charytatywna Amberek. Tym razem był to Turniej i Piknik Tenisowy na terenie Sopot Tenis Klubu.
Pierwsza edycja tej imprezy zgromadziła ponad 40 zawodników. W rozgrywkach wzięli udział zarówno Lioni z Trójmiasta, jak i zaproszeni goście (w różnym wieku). Pogoda była przepiękna i sprzyjała sportowej aktywności.
Pomysłodawczynią i organizatorką (koordynatorką) całego turnieju była nasza klubowa Koleżanka Dorota - zapalona tenisistka, która również brała czynny udział w rozgrywkach wraz ze swoim mężem.
Głównym sponsorem (oprócz Doroty i jej męża) był Sopot Tenis Klub, który udostępnił nam 10 kortów na cały dzień rozgrywek. Kierownikiem sportowym imprezy oraz sędzią głównym był trener tenisa Zdzisław Pluwak, który bardzo profesjonalnie i sprawnie poprowadził całe przedsięwzięcie.
Turniejowi towarzyszył piknik sportowo-towarzyski wraz z atrakcjami (m.in. gra w boule, badmintona, zabiegi kosmetyczne oferowane przez firmę Abacosun, sesje z bioenergoterapeutką Niną Trzebiatowską, wróżby tarota i masaże lecznicze).
Członkinie LC Gdańsk Amber upiekły własnoręcznie ciasta na tę okazję. Nie obyło się też bez piknikowego obiadu w formie pieczonego dzika.
Celem imprezy było zebranie funduszy na leczenie małego chłopca Frania, cierpiącego na nowotwór oka. Dzięki hojności naszych zawodników, osób towarzyszących i kibiców udało nam się zebrać ponad 20.000 złotych na wsparcie leczenia Frania.
Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w grupach deblowych męskich, żeńskich i mieszanych. Nagrody wręczali: pomysłodawczyni turnieju, Zdzisław Pluwak - sędzia główny oraz Beata Oworuszko - Prezydent LC Gdańsk Amber.
Specjalną nagrodę - zabytkowy puchar sprzed 40 lat - dla Doroty i Andrzeja Kuczyńskich ufundował redaktor Jerzy Gebert.
Dziękując jeszcze raz wszystkim za uczestnictwo i wsparcie, zapraszamy już na drugą edycję tego turnieju w maju 2018 roku.

Beata Oworuszko
Prezydent kadencji 2016/2017