ANDRZEJKI w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet - Gdańsk-Sobieszewo, 25.11.2008 r.

proszę kliknąć, by powiększyćDziewczęta z Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Sobieszewie czekały na ten dzień od wielu tygodni. Wiedzą, że tak jak co roku, pod koniec listopada czeka je wspaniała zabawa, konkursy i prezenty. No i tańce z chłopakami - podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej dla Mężczyzn z Rudna i Gdańska-Oruni.
Na swoje "andrzejki" przygotowują się jak wszystkie kobiety - godzinami. W emocjach dopasowują stroje, układają fryzury, malują oczy.... Ozdabiają salę balonikami i własnoręcznie zrobionymi ozdobami, dopytują się, czy sprzęt muzyczny jest sprawny i będzie głośno grał. A potem już tylko wypatrują gości.
proszę kliknąć, by powiększyćPanowie dopisali. Muzyka też. Radosny gwar i śmiech, szalone tańce i śpiewy rozbrzmiewały do wieczora. A potem znów w niejednym oku naszych dziewcząt zakręciła się łza, gdy "chłopacy" wsiadali do swojego autokaru.
Jesteśmy z nimi od lat. W święta i powszednie dni. Bardzo cenimy Siostrę Renatę, która sprawnie zarządza Domem i sprawia cuda, by podopiecznym żyło się w nim normalnie. By było czysto i pachniało ciastem, by każdy był porządnie ubrany i zadbany, by nikt nie był głodny i każdy czuł się bezpiecznie.
proszę kliknąć, by powiększyćNajczęściej Alicja i Wiesia wpadają do Sobieszewa, za każdym razem wioząc podarunki od Amberek. Odzież, środki czystości, żywność, pomoce do nauki. A na specjalne okazje - święta, zabawy - są specjalne prezenty dla każdej z dziewcząt. Wszyscy mówimy na nie "dziewczęta", choć w Domu mieszkają kobiety kilkunasto- i kilkudziesięcioletnie. Ale wszystkie one mają psychikę młodych dziewcząt, skorych do zabawy i figli. I wszystkim im strasznie brakuje rodzicielskiej miłości i czułości.

IPDG Katarzyna Gebert
LC Gdańsk Amber

proszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyćproszę kliknąć, by powiększyć