Profilaktyka chorób nowotworowych u kobiet
W latach 2000-2007 roku głównym celem charytatywnym Klubu był program profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet z terenów wiejskich województwa pomorskiego. Dzięki przychylności Pani Dyrektor Ewy Solskiej, program ten realizowany był we współpracy z Wojewódzką Przychodnią Onkologiczną w Gdańsku, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt na Wybrzeżu.
Członkinie Klubu zorganizowały badania dla ok. 4.000 kobiet z następujących gmin województwa pomorskiego: Pszczółki, Przywidz, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Waplewo, Straszyn, Liniewo, Brusy, Kościerzyna, Sierakowice, Choczewo, Wejherowo, Morzeszczyn, Kaliska, Smętowo., Lubichowo, Liniewo, Szemud, Chmielno, Cedry.
Razem przeciwko rakowi szyjki macicy
Na raka szyjki macicy co roku umiera w Polsce ok. 2000 kobiet, podczas gdy w Finlandii nie więcej niż 50. W Europie gorzej niż u nas jest tylko w Rumunii i na Litwie.
Rak szyjki macicy – mówi się o nim „choroba zaniedbana” - zbiera ogromne żniwno i jest jednym z największych zdrowotnych, psychologicznych i społecznych zagrożeń jakie stoją przed współczesnymi kobietami.
W naszym kraju na ten nowotwór co roku zapada 4.000 tys. kobiet. Oznacza to, że dziennie aż 10 pań dowiaduje się o chorobie, a niestety 5 z nich umiera.
Codziennie w pięciu polskich domach rozgrywa się prawdziwy dramat – rodzina traci matkę, żonę, córkę, siostrę..... Te dane są przerażające!
Ta wysoka zapadalność i umieralność na raka szyjki macicy wynika przede wszystkim z BRAKU WIEDZY wśród Polek na temat tej choroby i prostej metody jej uniknięcia, czyli wykonania dostępnego i bezpłatnego i bezbolesnego badania cytologicznego.