Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pomagamy » Członkostwo

Członkinie LC Gdańsk Amber


Alina Brownridge

Krystyna Dałek

Ewa Dębowska

Janina Drzewowska

Alicja Dudaniec

Elżbieta Dziwulska-Kubasiewicz

Katarzyna Gebert

Małgorzata Kolesińska

Hanna Kosycarz

Wiesława Ludwikowska-Matera

Jadwiga Michałkiewicz

Ewa Osypińska-Balcerzak

Iwona Stefańska

Mirosława Szczęsna

Joanna Wasiluk

Członkinie LC Gdańsk Amber

Alina Brownridge, Elżbieta Cierniak, Krystyna Dałek, Ewa Dębowska, Janina Drzewowska, Alicja Dudaniec, Elżbieta Dziwulska-Kubasiewicz, Katarzyna Gebert, Małgorzata Kolesińska, Hanna Kosycarz, Ewa Łojkowska, Aneta Marczak, Wiesława Ludwikowska-Matera, Jadwiga Michałkiewicz, Ewa Osypińska-Balcerzak, Marya Schevchenko, Mirosława Szczęsna, Joanna Wasiluk, Lolita Vanaga.

Jak zostać Lionem

Każdy kto przestrzega Kodeksu Etycznego Stowarzyszenia może być jednym z nas.
Jeśli chcesz zostać członkinią naszego Klubu proszę napisz do nas:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LC Gdańsk Amber
81-726 Sopot, ul. Parkowa 24


Członkostwo w Klubie 
W Klubie Lions można być członkiem aktywnym lub wspierającym.

Członek aktywny to osoba posiadająca pełnię praw i przywilejów oraz podlegająca wszystkim obowiązkom wynikającym z członkostwa. Prawa członkowskie obejmują m.in. prawo ubiegania się o pełnienie funkcji w klubie lub Okręgu oraz prawo głosu we wszystkich sprawach, będących przedmiotem głosowań. Do obowiązków należą m.in. regularne uczestnictwo w zebraniach, terminowe opłacanie składek, aktywne uczestniczenie we wszystkich pracach Klubu.

Członek wspierający to osoba wywodząca się ze społeczności lokalnej, która nie może w pełnym zakresie uczestniczyć w działalności jako członek aktywny, jednak pragnie wspierać Klub i jego inicjatywy dobroczynne oraz trwale z nim się związać. Status ten można otrzymać na zaproszenie Klubu. Członek wspierający ma prawo głosu w sprawach Klubu, ma obowiązek opłacania składek, lecz 
nie może sprawować w Klubie funkcji z wyboru. 

WE SERVE - Służymy innym od 1917 roku

Jak założyć Klub Lions

Z inicjatywą utworzenia nowego klubu Lions, może wystąpić do gubernatora Okręgu, istniejący już Klub Lions lub grupa obywateli zainteresowanych powołaniem Klubu.


Procedura postępowania

  1. Skieruj do gubernatora Okręgu pisemną deklarację chęci założenia nowego Klubu podpisaną przez co najmniej 20 osób – przyszłych członków.
  2. Gubernator nominuje jeden z istniejących Klubów Lions w Okręgu jako klub patronujący i powołuje dwóch certyfikowanych doradców (ang. Guiding Lionów) dla właściwego przygotowania Klubu do procedury rejestracji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Klubów Lions i w Krajowym Rejestrze Sądowym.
  3. O projekcie tworzenia nowego Klubu Lions gubernator informuje wszystkie Kluby w Okręgu poprzez witrynę internetową Okręgu i wydawane biuletyny informacyjne. Kluby mają prawo do przedstawienia swojej opinii o tym projekcie w ciągu 1 miesiąca od daty ukazania się informacji gubernatora.
    Po tym terminie gubernator podejmuje decyzję w sprawie utworzenia nowego Klubu.
  4. Nowy Klub odbywa zebranie w celu zatwierdzeniu statutu i podjęcia uchwały o przystąpieniu do Związku Stowarzyszeń jakim jest Okręg 121 Polska. Projekt statutu nowego Klubu, przed przekazaniem do Sądu Rejestrowego, należy przedstawić gubernatorowi do akceptacji.
  5. Po zarejestrowaniu Klubu Lions w Polsce jako stowarzyszenia w oparciu o ustawę Prawo o stowarzyszeniach, gubernator występuje do Zarządu Międzynarodowego LCI w USA z wnioskiem o rejestrację w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Klubów Lions (LCI).
    Nazwa Klubu musi składać się ze słów „Lions Club - nazwa miejscowości” w której Klub będzie miał siedzibę. Jeżeli w danej miejscowości istnieje już Klub Lions, każdy następny Klub do podanej wyżej frazy winien dodać dodatkowy wyróżnik słowny.
    Kluby Lions w Polsce posiadają osobowość prawną (jako zarejestrowane w KRS stowarzyszenia).
WE SERVE - Służymy innym od 1917 roku