Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność » stypendia » Kolejni stypendyści Klubu - grudzień'2010 r.

Kolejni stypendyści Klubu - grudzień'2010 r.

STYPENDYŚCI ze SZKOŁY PLASTYCZNEJ w GDYNI - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieJesień i wiosna to dla LC Gdańsk Amber czas finansowania programów charytatywnych skierowanych do młodzieży. Są to: fundusz stypendialny  oraz  sztandarowy program w bieżącej kadencji - dożywianie dzieci w pomorskich szkołach.
Na  dofinansowanie szkolnych, gorących obiadów dla dzieci z  rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej, w  okresie listopad 2010 – styczeń 2011 przeznaczyłyśmy blisko 14.000 zł.  Programem zostało objętych 8 szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych z Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego oraz miasta Gdańska, a organizacją tej akcji ze strony Klubu zajęła się Kasia Czajka. Po feriach zimowych przekazana zostanie kolejna transza, na obiady w  drugim półroczu.
ELA DZIWULSKA z JEDNĄ ze STYPENDYSTEK - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieListopad i grudzień  obfitował  w  uroczystości  wręczania stypendiów  semestralnych dla uzdolnionych uczniów, podopiecznych placówek oświatowych. Członkinie LC Gdańsk Amber już w 2004 roku zatwierdziły regulamin, na mocy którego stypendia są
przyznawane  dzieciom i młodzieży osiągającym dobre wyniki w nauce, pochodzącym z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wszystkie sprawy formalne (kwalifikacja wniosków o przyznanie stypendiów wspólnie z dyrekcjami szkół i przedstawicielami Rady Rodziców) w trzech instytucjach oświatowych z ramienia  klubu prowadzi w bieżącej kadencji Wiceprezydent Helena Prolejko. Łącznie w jesiennym semestrze przeznaczyłyśmy na stypendia ponad 24.000 zł.
ELA DZIWULSKA ze STYPENDYSTKĄ ze SZKOŁY MUZYCZNEJ - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcie
Jako pierwsze odbyło się spotkanie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, gdzie wspólnie z panią Haliną Szumiłło z Fundacji im. Jane Beaumont(współpracujemy od 2000 roku), Amberki wraz z Prezydent Klubu Elżbietą Dziwulską wręczyły symboliczne czeki czternastu zdolnym uczennicom i uczniom z okolic Pruszcza,  pobierającym naukę w szkołach różnego szczebla. Serca nam rosły, gdy jedna ze stypendystek odczytała list od swojej starszej siostry, aktualnie studentki UMK w Toruniu, która przekazała słowa podziękowania dla LC Gdańsk Amber za pomoc materialną udzielaną jej przez kilka lat, dzięki czemu z wyróżnieniem zdała maturę i dostała się na studia. Kochana młodzieży, tak trzymać !!!
KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieKolejne spotkanie - na początku grudnia br. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni–Orłowie (współpracujemy od 2002 roku), gdzie w obecności dyrektora szkoły Pana Marka Lisa oraz zastępcy Pani Ewy Medon, Panie Prezydent Klubu Ela Dziwulska i Helena Prolejko wręczyły czeki dla siedmiorga bardzo zdolnych uczniów tej gdyńskiej instytucji  artystycznej. Spotkanie wykorzystano również po raz kolejny do omówienia możliwości wspierania działań Amberek przez uczniów, w postaci zaprojektowania na zajęciach  zaproszeń na imprezy charytatywne, kalendarzy i broszur okolicznościowych oraz wykonanie statuetek lub innych form plastycznych, które będą mogły być przekazywane sponsorom w podziękowaniu za szczególne wspieranie działalności Klubu. Gratulujemy młodzieży i z całego serca życzymy rozwijania artystycznych talentów!!!
Amberki wspierają także utalentowaną Annę Rocławską (fortepian), studentkę Akademii Muzycznej w Gdańsku, która w podzięce za pomoc stypendialną koncertuje na naszych dorocznych imprezach charytatywnych (np. styczniowe „Amberek Kolędowanie w Bychowie").
KONCERT UCZNIÓW SZKOŁY MUZYCZNEJ - proszę kliknąć na miniaturkę, by powiększyć zdjęcieTydzień przed świętami Bożego Narodzenia, w piątek 17 grudnia 2010 roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku odbył się doroczny koncert kolęd, na którym uczniowie tej szkoły występowali w zespołach chóralnych, instrumentalnych oraz wokalnych, a także tanecznych. Jednak najpierw pani dyrektor Katarzyna Poznańska powitała przedstawicielki LC Gdańsk Amber oraz poprosiła na scenę Prezydent Elżbietę Dziwulską, która wręczyła dwunastu stypendystom uzdolnionym muzycznie i osiągającym dobre wyniki w nauce,  symboliczne czeki za I semestr. Następnie wszyscy tłumnie zgromadzeni w auli wysłuchaliśmy pięknego, nastrojowego koncertu  kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli. Piękny koncert, wspaniałe emocje, radość i duma rodziców i pedagogów z utalentowanej młodzieży. Życzymy naszym beneficjentom, aby w przyszłości odnosili podobne  sukcesy w światowych salach koncertowych, jak słynni absolwenci tej szkoły – Konstanty Andrzej Kulka czy  Leszek Możdżer.

Elżbieta Dziwulska
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2010/2011