Jak co roku od wielu lat do Sobieszewa przybył Mikołaj - dojechał samochodem pełnym prezentów. Jak zwykle dopisali wierni... więcej
15/12/2022
Jak co roku w grudniu do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Gdańsku-Sobieszewie, prowadzonego przez Siostry... więcej
14/12/2021
Nasze podopieczne z Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez Siostry Pallotynki w Gdańsku-Sobieszewie, po raz kolejny... więcej
26/03/2021
02/12/2020
Jak co roku na Boże Narodzenie do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Pallotynek w Sobieszewie przychodzi Św. Mikołaj z... więcej
06/12/2019
Dwa razy do roku tuż przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, "śpieszą" dary dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej... więcej
27/11/2018
W piękną, słoneczną niedzielę gościłam wraz z koleżanką klubową Olą w Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w... więcej
07/02/2016
Dziewczęta z Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Sobieszewie czekały na ten dzień od wielu tygodni. Wiedzą, że tak jak co... więcej
25/11/2008

NOTRE DAME de PARIS z okazji 100-lecia ruchu LIONS

Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy Trójmiejskiej zorganizował w dniu 12.09.2016 r.spektakl charytatywny.
O godzinie 18:00 członkowie Zarządu, Przewodnicząca Strefy Elżbieta Szmyd oraz przedstawiciele innych klubów witali przybywających gości. Teatr został udekorowany flagami, rollupami i banerami o symbolice lionowskiej. Na parterze wystawiono demonstracyjny samochód Ford Mondeo Vignale, a przed Teatrem Ford Mustang, które zaoferowano ze specjalnym rabatem dla Lionów z tej okazji.
O godzinie 19:00 na scenie głównej Teatru rozpoczęła się prezentacja multimedialna, przedstawiająca ruch Lions oraz cele, na które przeznaczymy dochód z tego wieczoru. Na spotkaniu Strefy uzgodniono, że będą to: projekty ogólnopolskie "Wyposażenie Hospicjum w Szczecinku" oraz "Ogrody Korczaka w Gdańsku", a także projekt LC Gdynia "Pies asystujący dla osoby niepełnosprawnej". Dla realizacji tego celu rozprowadzono bilety cegiełki na spektakl "Notre Dame de Paris" w cenie: 180 zł (1-strefa), 140 zł (2-strefa), 120 zł (3-strefa).Na spotkaniu Strefy ustalono, że podział dochodu nastąpi po jego rozliczeniu i podsumowaniu tego projektu z przeznaczeniem na 3 cele wymienione w zaproszeniu.
Głównie gośćmi imprezy byli członkowie klubów Lions: Gdańsk Amber, Gdańsk 1, Gdańsk Gedania, Gdańsk Neptun, LC Sopot, LC Elbląg Truso, LC Warszawa Arka, Poznań Polonia, Szczecin Rainbowbridge, LC Szczecinek, LC Kościerzyna, LC Lidzbark Warmiński i oczywiście LC Gdynia.
Wśród zaproszonych gości byli: Gubernator Okręgu 121 Poland Pan Radosław Bielicki (z małżonką i synem), Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała, Past Gubernatorzy Okręgu 121 Polska: prof. Wiesław Makarewicz, Katarzyna Gebert, Alojzy Bończa-Tomaszewski, a także: prof. Jacek Jassem, prof. Zdzisław Bereznowski z UMG, dyrygent Wojciech Rajski, liczna (6 osób) reprezentacja admiralicji na czele z admirałem floty Jędrzejem Czajkowskim. Zaproszenia otrzymali prezesi trójmiejskich firm: OPEC Janusz Różalski, InterMarine Sławomir Kalicki,  Ford Store EuroCar Andrzej Dmochowski, którzy sponsorowali to wydarzenie. Liczne grono profesorów, prezesów, dyrektorów i właścicieli firm z trójmiasta. Po przywitaniu gości przez Prezydenta LC Gdynia Jerzego Konopackiego głos zabrał Gubernator Radosław Bielicki, który podkreślił obchodzone w następnym roku uroczystości 100-lecie istnienia Lions Clubs International....