Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Działalność » stypendia » Fundusz stypendialny LC Gdańsk Amber - 30.03.2010 r.

Fundusz stypendialny LC Gdańsk Amber - 30.03.2010 r.

Stypendyści AMBEREK z członkiniami Klubu - proszę kliknąć, by powiększyćWe wtorek 30 marca 2010 roku w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny wręczono stypendia dla młodzieży osiągającej bardzo dobre wyniki w nauce, pochodzącej z niezamożnych wielodzietnych rodzin.
Wspólnie z Fundacją Pomocy Społecznej im.Jean Beaumont z Pruszcza Gdańskiego, LC Gdańsk AMBER od ośmiu lat organizuje pomoc materialną w postaci comiesięcznych stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży zamieszkałej poza obszarem miejskim, będących w trudnej sytuacji materialnej.
Tym razem przyznałyśmy 29 stypendiów po 150 zł i 200 zł, które uczniowie będą otrzymywać przez cały semestr nauki -5 miesięcy. Na ten cel „Amberki” przeznaczyły 21.800 zł.
W uroczystości uczestniczyły przedstawicielki Fundacji im.J.Beaumont, pan Piotr Kaliński - naczelnik Wydziału ds. Społecznych Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim oraz członkinie Klubu.
Poprzednie wydarzenie odbyło się 27 października 2009 r., także w gościnnych salach Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim. Wówczas wręczyłyśmy 18 stypendiów: siedemnaście po 150 zł i jedno za 350 zł przez semestr nauki, na łączną kwotę14.500 zł.
Poza wyżej wymienionymi, LC Gdańsk Amber wspiera stypendiami uzdolnioną młodzież z Liceum Plastycznego w Gdyni, Szkoły Muzycznej w Gdańsku oraz studentów gdańskiej Akademii Muzycznej.

Joanna Wasiluk
Prezydent LC Gdańsk Amber kadencji 2009/2010

Prezydent Joanna Wasiluk wręcza symboliczny czek - stypendium LC Gdańsk Amber - proszę kliknąć, by powiększyćStypendyści LC Gdańsk Amber - proszę kliknąć, by powiększyćPrezydent Joanna Wasiluk wręcza symboliczny czek - stypendium LC Gdańsk Amber - proszę kliknąć, by powiększyć

Prezydent Joanna Wasiluk wręcza symboliczny czek - stypendium LC Gdańsk Amber - proszę kliknąć, by powiększyćPrezydent Joanna Wasiluk wręcza symboliczny czek - stypendium LC Gdańsk Amber - proszę kliknąć, by powiększyć